A- A A+

1265

همایش تجلیل از ایثارگران حوزه صنعت آب و برق خراسان شمالی با امام جمعه بجنورد، مشاور وزیر نیرو در امور ایثارگران و جمعی از مدیران استانی برگزار شد.

تجلیل از ایثارگران حوزه صنعت آب و برق استان خراسان شمالی با حضور حجت الاسلام یعقوبی نماینده ولی فقیه و اما جمعه بجنورد ، مرادی مشاور وزیر نیرو در امور ایثارگران ، جمعی از مدیران استانی و ایثارگران شاغل در صنعت آب و برق استان در محل سالن اجتماعات آب منطقه ای برگزار گردید .

در این همایش سید یعقوب مرادی مشاور وزیر نیرو در امور ایثارگران گفت : خوشبختانه در وزارت نیرو سند حمایت از ایثارگران تصویب شده و مجلس نیز قانون حمایت از ایثارگران را به تصویب رسانده و در وزارت نیرو اجرا شد

مرادی با اشاره به اینکه حمایت از ایثارگران مورد تاکید امام خمینی(ره) بوده است، افزود: در وصیت نامه امام خمینی(ه) و در سخنان مقام معظم رهبری نیز تاکید شده که نگذاریم ایثارگران در پیچ و خم ادارات اذیت شوند.

وی با اشاره به اعزام ایثارگران به سفر عتبات عالیات گفت: در این زمینه وزارت نیرو حمایت هایی را انجام داده است.

مشاور وزیر نیرو در امور ایثارگران عنوان کرد: مسیر نورانی کربلا و نجف اشرف با فداکاری ها و خون فشانی شهدا باز شده و باید از این فرصت استفاده کنیم.

مرادی بیان کرد: وزارت نیرو برای رفاه حال زائران اربعین خدمات خود در زمینه تامین آب آشامیدنی و برق را افزایش می دهد.

وی با اشاره به خدمات وزات نیرو به زائران اردوهای راهیان نور افزود: حدود ۶۰ یادمان مهم در منطق جنگی داریم که تمام امکانات آب و برق آن تامین شده است و زیرساخت سه یادمان دیگر را وزارت نیرو در دست اجرا  دارد.

مشاور وزیر نیرو در امور ایثارگران تصریح کرد: این تلاش ها و اقدامات برای اشاعه فرهنگ  ایثار و شهادت در جامعه است.

نماینده ولی فقیه در خراسان شمالی نیز در این همایش گفت: به فرموده امام علی(ع) برترین کرامات ایثار است و ایثار ویژگی دارد  که صفات  دیگر را هم همراه خود دارد.

 در ادامه حجت الاسلام ابوالقاسم یعقوبی نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بجنورد نیز با بیان اینکه ایثار ابعاد مختلف دارد اظهار کرد: در قرآن کریم آمده است :  اگر می خواهید جزو ابرار شوید از چیزی که دوست دارید ایثار کنید، و گاهی افرادی هستند که جان خود را ایثار می کنند مانند کسی که جان خود را فدا می کند تا جان فرد دیگری که در آتش مانده است نجات دهد.

حجت الاسلام یعقوبی بیان کرد: رزمندگان ما ایثارگر بودند چون جان خود را برای دفاع از مملکت دادند.

وی افزود: گاهی مدیری، معاونش که فرد قوی است را به عنوان مدیر معرفی می کند، این کار سختی است اما این هم ایثار است.

وی با بیان اینکه ایثار در وزارت نیرو هم به طرق مختلف وجود دارد گفت: کارکنان که برای آبرسانی و برق رسانی دل به کار می زنند تا دیگران از نعمت خدا برخوردار شوند ایثارگر هستند.

وی افزود: به فرموده پیامبر(ص)، در بین خوبی ها دو چیز است که بالاتر از آن چیزی نیست و آن ایمان به خدا و خدمت به خلق خدا است و در واقع خدمت به خلق هم تراز با ایمان به خداوند لحاظ شده است .

حجت الاسلام یعقوبی اظهار کرد: زحمات کسانی که آبرسانی می کنند و برق رسانی انجام می دهند بسیار قابل تقدیر است.

در پایان این مراسم از ایثارگران صنعت آب و برق استان تجلیل به عمل آمد . 

مطالب مرتبط

آمار حضور بازدیدکنندگان

0000000
امروز
دیروز
1037 بازدید
4891 بازدید

1.30%
13.37%
2.39%
0.06%
0.16%
82.73%
زمان آنلاین بودن (15 دقیقه پیش):45
45 مهامانان
هیچ عضوی آنلاین نیست
آخرین بروز رسانی : یکشنبه 22-01-1400, 14:15