A- A A+

مشکل کیفیت آب آشامیدنی در شهرهای خراسان شمالی

مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب خراسان شمالی: مشکل کیفیت آب آشامیدنی در هیچ کدام از شهر های استان وجود ندارد

 مهندس غلامحسین ساقی رئیس هیات مدیره و مدیر عامل این شرکت کرد: البته ادعا نداریم که تمام آبی که به مشترکان تحویل داده می شود دارای طعم یکسانی است اما آبی که در شبکه های شهرهای استان جاری است، کیفیت مطلوبی داشته و کاملا سالم است.
وی با تاکید بر اینکه آب بجنورد و سایر شهرهای استان به لحاظ بهداشتی هیچ مشکلی ندارد گفت: کیفیت و سلامت آب شبکه ها، مرتب بررسی و رسد می شود و به هیچ عنوان آب ناسالم به مشترکان تحویل نشده است و وارد شبکه نمی شود.
غلام حسین ساقی  با بیان اینکه آب آشامیدنی بخش قابل توجهی از شهروندان بجنوردی از سد شیرین دره تامین می شود، اظهار کرد: بخش دیگری از مشترکان نیز از آب اختلاط شده با آب چاه های ارکان، چاه های داخل شهر و آب سطحی سد شیرین دره مشروب می شوند که کیفیت این آب نیز مطلوب است.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب خراسان شمالی گفت: سختی بالای آب در برخی از مناطق شهر در زمان قبل از بهره برداری از سد شیرین دره، سبب شد تا شرکت های تصفیه آب وارد عرصه شوند اما اکنون با اختلاط انجام شده مشکل سختی آب نیز بشدت کاهش یافته است.
به گفته وی 25 شرکت در استان زمینه تصفیه آب فعالیت دارند که 13 شرکت در بجنورد و مابقی در شیروان هستند.

مدیرعامل شرکت آب وفاضلاب خراسان شمالی درباره گلایه ها از کیفیت آب گفت: بخشی از مشکل کاهش کیفیت آب مربوط به فرسودگی شبکه و خط انتقال آب است.
وی تصریح کرد: زنگ زدگی لوله های گالوانیزه به کار گرفته شده در شبکه توزیع داخل منازل بعضی از شهروندان، سبب می شود تا مواد حاصل از زنگ زدگی وارد آب شبکه شود و کیفیت آب  آنها را تحت شعاع قرار دهد.
ساقی افزود: برخی مشکلات کیفیت آب نیز مربوط به تغییر کیفیت آب و یا وجود گل و لای است که این مشکل، به هنگام اتفاقات و ترکیدگی لوله های فرسوده رخ می دهد و این ایراد نیز مقطعی رخ می دهد.
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب خراسان شمالی در باره گلایه مردم گلستان شهر از کیفیت آب گفت: لوله های کار گذاشته شده در خط انتقال گلستان شهر، برای جمعیت 22 هزار خانواری این مجموعه مسکونی طراحی شده است اما اکنون تنها پنج هزار خانوار در گلستان شهر ساکن هستند و به همین لحاظ میزان مصرف کمتر از حدی است که طراحی شده است.
ساقی تصریح کرد: پایین بودن میزان مصرف سبب شده تا ماندگاری آب در لوله ها بیشتر باشد و همین امر تا حدی کیفیت آب را کاهش می دهد.
وی خاطرنشان کرد: شرکت آب و فاضلاب برای رفع این مشکل با برنامه ریزی مداوم تخلیه شبکه های انتهایی را در برنامه داشته و به صورت مداوم شست و شوی شبکه ها انجام می شود.
شرکت آب و فاضلاب خراسان شمالی حدود 182 هزار مشترک دارد و جمعیت زیر پوشش این شرکت 496 هزار و 347 نفر است که از این تعداد، 12 هزار نفر ساکنان روستاهای اطراف شهرها هستند که از مزایای خدمات بهره مند شده اند.

مطالب مرتبط

آمار حضور بازدیدکنندگان

0000000
امروز
دیروز
1162 بازدید
4891 بازدید

1.30%
13.37%
2.39%
0.06%
0.16%
82.73%
زمان آنلاین بودن (15 دقیقه پیش):43
43 مهامانان
هیچ عضوی آنلاین نیست
آخرین بروز رسانی : یکشنبه 22-01-1400, 14:15