A- A A+

1257

کارگاه آموزشی 5s با هدف ایجاد نظم ، ایمنی ، پاکیزگی ، آموزش ، انضباط ، بازاریابی و بهبود بیشتر در شرکت آب و فاضلاب استان خراسان شمالی برگزار گردید .

 در راستای تامین اهداف مندرج در نقشه راه اصلاح نظام اداری مصوب شورای عالی اداری ، برنامه مصوب هیات وزیران ، تاکیدات دفتر توسعه مدیریت شرکت مهندسی آبفای کشور و سازمان برنامه و بودجه استان ، این شرکت اقدام به تشکیل کارگروه توسعه مدیریت و اجرایی نمودن مباحث مربوط به پروزه های بهبود استاندارد سازی نمود .

مهندس غلامحسین ساقی رئیس هیات مدیره و مدیرعامل این شرکت در همین رابطه گفت : پروژه بهبود 5s  از جمله سیستمهایی است که طبق نظر بسیاری از صاحبنظران ، پایه اولیه و سنگ بنای سایر سیستمهای کیفیتی و بهره وری مانند سیستمهای TPM ، TQM  و ISO  می باشد . 

1256

 

مهندس ساقی افزود : سیستم 5s به دلیل گستردگی مفهوم و دربرگرفتن ابعاد گوناگونی همچون نظم ، شناسایی و رد یابی ، ایمنی ، پاکیزگی ، آموزش ، انضباط ، بازار یابی و بهبود ، روش مناسبی جهت دستیابی به بسیاری از استاندارد های جهانی مدیریت و از جمله سری ISO  می باشد .

ساقی همچنین گفت : با توجه به مزیت های ذکر شده در خصوص نتایج پیاده سازی مدل 5s در شرکت های و سازمانهای دیگر ، این شرکت نیز اقدام به اجرا و آموزش این استاندارد نموده است که در همین راستا اولین کارگاه آموزشی با حضور کارکنان ستادی و امور های تابعه ، روز شنبه 24 خرداد ماه سال جاری با حضور مهندس آزاد بخش به مدت 8  ساعت در سالن جلسات این شرکت برگزار گردید .

خاطر نشان می شود در این کارگاه ، تبادل نظر با همکاران و بیان مشکلات عملی در قسمت آب وفاضلاب ، چک لیست فرم ها و آئین نامه های مربوط به واحد ها تشریح گردید و مقرر گردید پس از اتمام دوره ، کلیه کارکنان نسبت به اجرا و پیاده سازی 5s  در واحد های خود اقدام نمایند و پس از اجرای پروژه و اتمام فعالیتهای عملیاتی ، بازدید میدانی و انجام ممیزی از واحد ها انجام خواهد گرفت .      

مطالب مرتبط

آمار حضور بازدیدکنندگان

0000000
امروز
دیروز
153 بازدید
7830 بازدید

1.29%
12.22%
2.42%
0.07%
0.17%
83.84%
زمان آنلاین بودن (15 دقیقه پیش):14
14 مهامانان
هیچ عضوی آنلاین نیست
آخرین بروز رسانی : یکشنبه 02-09-1399, 08:05