A- A A+

1245

مهندس غلامحسین ساقی روز شنبه مورخ 6 خرداد سال جاری در جمع دانشجویان دانشگاه بجنورد گفت : حفاظت از آب حیاتی است و موضوع آب باید با مشارکت مردمی مدیریت شود چراکه آب به عنوان یک کالای اقتصادی و بدون جایگزین در چرخه تولید و اقتصاد مطرح و مصرف آن نیازمند تغییر نگرش عمومی است.

غلامحسین ساقی با تاکید بر این موضوع که یکی از راههای مبارزه با بی آبی و خشکسالی بهره برداری بهینه و معقول و صرفه جویی در مصرف آب می باشدگفت :  از آنجا که راههای موقت در زمان بروز خشکسالی اثرات کوتاه مدت داشته و پایدار نخواهد بود لازم است در امر صرفه جویی در مصرف آب ، فرهنگ سازی صورت پذیرد تا با نهادینه شدن آن ،موضوع صرفه جویی به عنوان یک مطالبه همگانی و یک روحیه در زندگی تبدیل گردد.

رئیس هیات مدیره و مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب استان خراسان شمالی ضمن ارائه گزارشی از عملکرد شرکت  به دانشجویان ،  گفت : اطلاع رسانی و آموزش  همگانی یکی از راهکارهای اساسی در فرهنگ سازی است و به ویژه استفاده از پتانسیل نسل جوان  و دانشجویان  که جزء قشر فرهیخته جامعه بوده و از نخبگان می باشند بسیار حائز اهمیت می‌باشد.

مهندس ساقی افزود : آموزش فرهنگ درست زندگی و ترویج آموزش‌های مناسب در زمینه‌های مصرف بهینه آب  و گسترش فرهنگ صرفه جویی توسط دانشجویان می‌تواند تاثیربسزایی در جامعه داشته  باشد.

مهندس غلامحسین ساقی در ادامه با اشاره جمع آوری و تصفیه فاضلاب و بازچرخانی پساب تصفیه شده    افزود : آب کالایی یکبار مصرف نیست و باید بصورت بهینه از آن استفاده نمود که یکی از راههای حفاظت از منابع آب بازچرخانی آب و استفاده از پساب است که شرکت آب و فاضلاب استان در این زمینه کارهای زیادی انجام داده و مهمترین آنها احداث چهار تصفیه خانه فاضلاب در شهر های بجنورد ، اسفراین ، آشخانه و شیروان است که در دو شهر اسفراین و بجنورد این تصفیه خانه ها در مدار بهره برداری قراردارند و در دو شهر آشخانه و شیروان ، تصفیه خانه ها در حال احداث می باشد .

مهندس غلامحسین ساقی در پایان گفت :  ایران کشوری خشک و کم آب است و با توجه به رشد جمعیت و منابع محدود آب، باید راهکارهای مناسبی برای استفاده بهینه از منابع ارائه شود و این امر مهم می بایست  توسط شما دانشجویان که  پیشرفت فردای این کشور در دستان شما خواهد بود انجام گیرد و لذا این شرکت از هرگونه پیشنهاد سازنده  که دراستای مدیریت مصرف آب باشد استقبال خواهد نمود.

خاطر نشان می شود جمعی از دانشجویان دانشگاه دولتی شهر بجنورد اقدام به برگزاری جشن سازه های ماکارونی نموده بودند که در این جشنواره از مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب نیز دعوت شده بود تا ضمن ارائه گزارشی از عملکرد شرکت مطالبی در مورد مدیریت مصرف آب به دانشجویان ارائه نماید . 

مطالب مرتبط

آمار حضور بازدیدکنندگان

0000000
امروز
دیروز
641 بازدید
7830 بازدید

1.29%
12.22%
2.42%
0.07%
0.17%
83.84%
زمان آنلاین بودن (15 دقیقه پیش):27
27 مهامانان
هیچ عضوی آنلاین نیست
آخرین بروز رسانی : چهارشنبه 07-08-1399, 13:20