A- A A+

1233

روز پنج شنبه ، 24 فروردین ماه ،  غلام حسین ساقی رئیس هیات مدیره و مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب استان خراسان شمالی  با  دکتر محمود ثمینی فرماندار شهرستان بجنورد دیدار و گفتگو کرد.

مهندس غلام حسین ساقی در این دیدار  ضمن اشاره به اقدامات صورت گرفته در راستای تامین آب  و اجرای شبکه جمع آوری فاضلاب در شهر بجنورد گفت : در روز های پایانی سال 95 با توجه به روند شستشو ها و خانه تکانی ها ، مصرف آب  500 لیتر بر ثانیه بر مصرف عادی  شهروندان اضافه شد که این امر با تلاش شبانه روزی و ذخیره سازی مناسب آب در مخازن و انجام عملیات شیربانی  مدیریت شد و در این ایام هیچ نقطه ای از شهرهای استان با افت فشار و قطعی آب مواجه نشد .

مهندس ساقی افزود : در حال حاضر آب بجنورد  از سد شیرین دره و منابع زیر زمینی واقع در منطقه ارکان تامین می گردد . وی در ادامه با اشاره به قیمت تمام شده آب در شهر بجنورد نیز گفت : قیمت تمام شده  هر متر معکب آب که شامل هزینه های استحصال ، انتقال و توزیع می شود ، برای شرکت برابر با 10000 ریال است و مبلغی که به عنوان آب بها ء به ازای هر متر مکعب  از شهروندان دریافت می شود معادل با 2500 ریال می باشد یعنی برای هر لیتر آب حدود 25 ریال از شهروندان دریافت  می شود.

ایشان افزودند :  قیمت پایین آب بهاء به مرور زمان باعث کاهش درآمد ها ، افزایش زیان شرکت شده و در طولانی مدت باعث افت کمی و کیفی خدمات خواهد شد که این امر باید با برنامه ریزی مناسب مدیریت گردد .

مهندس ساقی  همچنین در مورد طرح ها و پروژه های فاضلاب شهر بجنورد گفت : در حال حاضرحدود  55 در صد از  شهروندان بجنورد تحت پوشش خدمات  جمع آوری و تصفیه  فاضلاب شهری هستند و جهت تکمیل پروژه فاضلاب این شهر  نیاز به همکاری و همراهی مسئولین در تامین اعتبارات دارد.

 در ادامه دکتر ثمینی فرماندار شهرستان بجنورد ضمن اظهار رضایت از عملکرد شرکت آب و فاضلاب شهری بر همکاری و بیشتر فرمانداری با این شرکت تاکید نمود و در ادامه افزود : اجرای طر حهای فاضلاب شهری  یکی از ارکان اصلی افزایش سطح بهداشت عمومی شهروندان در کلیه جوامع می باشد که وظیفه حساس و خطیری است که بر عهده شرکت های آب و فاضلاب نهاده شده و جهت تحقق اهداف نیاز به اقدامی فرا سازمانی دارد که همکاری کلیه سازمانها را می طلبد و فرمانداری شهرستان بجنورد بیش از پیش از این اقدام شایسته حمایت خواهد کرد.

مطالب مرتبط

آمار حضور بازدیدکنندگان

0000000
امروز
دیروز
165 بازدید
4891 بازدید

1.30%
13.37%
2.39%
0.06%
0.16%
82.73%
زمان آنلاین بودن (15 دقیقه پیش):18
18 مهامانان
هیچ عضوی آنلاین نیست
آخرین بروز رسانی : سه شنبه 05-12-1399, 08:35