A- A A+

1228

به گزارش روابط عمومی و آموزش همگانی شرکت آب و فاضلاب استان خراسان شمالی:  مصرف آب شرب شهروندان استان خراسان شمالی در روز های عادی 1238 لیتر بر ثانیه است که این رقم در روز های پایانی سال به 1777 لیتر بر ثانیه افزایش خواهد یافت.

مهندس غلام حسین ساقی رئیس هیات مدیره و مدیر عامل این شرکت ضمن اعلام خبر فوق گفت: در حال حاضر آب شرب شهر های استان از 92 حلقه چاه ، 4 دهنه چشمه، یک رشته قنات و 3 بابا تصفیه خانه  با ظرفیتی معادل 107000 متر معکب در روز که از این مقدار 45000 متر معکب آب سد می باشد تامین می شود. که با افزایش مصرف مشترکین در روز های پایانی سال این میزان مصرف به 153562 متر معکب در روز خواهد رسید که از این مقدار 55000 متر معکب در روز از آب سد و مابقی از چاهها تامین می گردد.

غلام حسین ساقی افزود: همزمان با ایام خانه تکانی و شستشو پایان سال مصرف آب توسط شهروندان در حال افزایش است که بطورئیکه در روز های 28، 29 و 30 اسفند به بیشترین حد خود خواهد رسید و رقمی معادل 539 لیتر بر ثانیه بر مصرف عادی شهروندان که 1238 لیتر بر ثانیه است اضافه خواهد شد که باعث فشار بر شبکه آبرسانی و تاسیسات خواهد شد و این امر در مناطق مرتفع شهرها افت فشار و قطعی آب را به همراه خواهد داشت.

ساقی ضمن تاکید بر لزوم صرفه جویی در روز های پایانی سال توسط شهروندان افزود با توجه به اینکه تمام منابع، مخازن، تجهیزات و امکانات شرکت در این روز ها با تمام توان به کار گرفته شده و پرسنل تمام تلاش خود را به کار بسته اند تا خدمات آب و فاضلاب در ایام پایان سال و تعطیلات نوروز بدون هیچ گونه چالشی و مشکلی جاری باشد. اما این امر 50 درصد استمرا خدمات را در بر می گیرد. و الباقی همراهی و همکاری شهروندان محترم را می طلبد تا با نهایت صرفه جویی در مصرف آب و پرهیز از شستشو های غیر ضرور همچون سالیان گذشته یارو یاور خادمین خود در شرکت آب و فاضلاب باشند.

وی در ادامه گفت:  کلیه لوازم، تجهیزات و امکانات مصرفی مورد نیاز در ایام تعطیلات نوروزی خریداری در انبار ذخیره شده، تمام تجهیزات و امکانات تست و آزمایش شده و آماده بکار می باشند همچنین تمامی منابع، مخازن، خطوط و شبکه های آبرسانی مورد بررسی و کنترل قرار گرفته تا شهروندان در ایام نوروز با خیال راحت از خدمات مستمر این شرکت بهره مند گردند.

مدیر عامل شرکت درباره ارائه خدمات به مسافران نیز گفت با توجه به اینکه  استان خراسان شمالی در مسیر شمالی مشهد مقدس قرار گرفته است که پذیرای مسافران و زائران امام هشتم است به همین دلیل با هماهنگی دبیر خانه ستاد سفر های نوروزی در کلیه کمپ ها، استراحت گاهها و پارکها مسیر حرکت مسافران آب سالم و بهداشتی با همکاری شهرداریها و با نظارت دانشگاه علوم پزشکی برقرار خواهد بود.

ایشان همچنین خاطر نشان ساخت: که از 27 اسفند 95 لغایت 14 فروردین 96 کلیه امور های تابعه بصورت کشیک های شبانه روزی آماده ارائه تمامی خدمات مرتبط خواهند بود و شماره تلفن 122 بعنوان پل ارتباطی مردم با شرکت بصورت شبانه روزی پاسخ گویی مشکلات، سوالات و شکایات مشترکان محترم در تمامی نقاط شهری استان خواهد بود.

 وی در پایان نیز توصیه به شهروندان عزیز هم استانی داشت و از آنها خواست در ایام مسافرت شیر کنتور آب را قطع کنند تا از خسارت احتمالی جلوگیری نمایند.

مطالب مرتبط

آمار حضور بازدیدکنندگان

0000000
امروز
دیروز
1130 بازدید
4891 بازدید

1.30%
13.37%
2.39%
0.06%
0.16%
82.73%
زمان آنلاین بودن (15 دقیقه پیش):38
38 مهامانان
هیچ عضوی آنلاین نیست
آخرین بروز رسانی : یکشنبه 22-01-1400, 14:15