A- A A+

1214

در حکمی از سوی مهندس غلامحسین ساقی مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب استان خراسان شمالی مهندس امیر فاطمی به عنوان مدیر جدید امور آب و فاضلاب شهر بجنورد معرفی گردید .

روز چهار شنبه ششم بهمن ماه با حضور مدیر عامل ، معاونین، مدیران و پرسنل ستادی ، مدیران امور های تابعه ، شهرداران منطقه مهر ، یک و دوی بجنورد در محل سالن جلسات این شرکت مراسم تودیع و معارفه مدیر آب و فاضلاب شهری بجنورد برگزار گردید.

در ابتدای این مراسم مهندس غلام حسین ساقی رئیس هیات مدیره و مدیر عامل  این شرکت گفت : کشور ایران در اقلیم خشک و نیمه خشک قرار گرفته به ویژه در 15 سال گذشته که خشک سالی بصورت متوالی و مداوم همراه ما بوده علاوه بر کاهش مداوم سرانه آب تجدید پذیر و افت سطح سفره های زیر زمینی بدلیل برداشت های بی رویه که هزینه استحصال و تصفیه و توزیع آب را افزایش داده به گونه ای که فارغ از ارزش ذاتی آب به عنوان گوهر بی بدیل هستی، از کل هزینه  و قیمت تمام شده تامین، تصفیه و توزیع آب کمتر از 30 درصد آن از مردم دریافت می شود و جایگاه آب در حال حاضر در سبد هزینه و درآمد های مردم حدود نیم درصد است. و متاسفانه آب هنوز جایگاه واقعی خود را پیدا نکرده است که در صورت عدم اصلاح قیمت، شرکت های آب و فاضلاب عملاً قادر به ارائه خدمات مطلوب به شهروندان عزیز نخواهند بود. از طرفی لزوم توجه به برنامه ریزی برای اصلاح الگوی مصرف و استفاده بهینه از منابع آبی به ویژه در بخش کشاورزی و شرب اجتناب ناپذیر است.

  غلام حسین ساقی در ادامه افزود اصلاح الگوی مصرف مشترکین پر مصرف در دو بخش فنی و فرهنگ سازی، یکی از برنامه های محوری و مداوم برای شرکت است.

 ساقی همچنین به مشارکت بخش خصوصی در پروژه های این شرکت تاکید نمود و گفت برای پیاده سازی برنامه های محوری و کلان شرکت با توجه به رویکرد دولت و محدویت منابع مالی دولتی، باید در تامین منابع مالی تنوع بخشی داشته باشیم و از سرمایه گذاری بخش خصوصی استفاده نمایم. بخش خصوصی در جایی سرمایه گذاری می کند که بازگشت سرمایه مطلوب داشته باشد و لازمه جذب سرمایه گذاری، اقتصادی تر شدن فرایند تهیه و فروش محصول ها( آب و پساب) است.

 وی همچنین  به  برنامه های این شرکت در خصوص تامین منابع مالی جهت اجرای پروژه های اشاره نمود و گفت: ما هم برنامه های همه جانبه ای برای استفاده از روش های نوین تامین مالی داریم. bot تصفیه خانه فاضلاب شهر شیروان،  فاینانس جاری اجرای شبکه های جمع آوری فاضلاب شهرهای بجنورد، شیروان و آشخانه، طی یک ماه اخیر حدود 35 میلیارد  تومان فراخون انجام شده است، استفاده از روش خرید تضمینی برای پروژه های تامین و انتقال آب، استفاده از روش بیع متقابل در بخش فاضلاب  و استفاده از روش بیع متقابل برای آب و دو شبکه ای کردن آن

مدیر عامل این شرکت در پایان  ضمن قدر دانی از زحمات آقای مجید وحدانی اسدی مدیر امور آب و فاضلاب بجنوردگفت : ایشان که امروز وظیفه خطیر مدیریت  را به آقای مهندس امیر فاطمی محول خواهند کرد از مدیران با اخلاق، علاقمند، دلسوز و کوشای شرکت آب و فاضلاب است که خدمات ارزشمند ایشان در زمان تصدی مدیریت در امور اسفراین و بجنورد در پیشگاه خداوند محفوظ و ماجور خواهد بود. که انشاا... بتوانیم از تجربیات با ارزش  ایشان در سایر جایگاهها در شرکت بهره مند شویم.

  

در ادامه مهندس مجید وحدانی اسدی مدیر سابق آب و فاضلاب شهرستان  بجنورد گزارشی از عملکرد زمان تصدی خود ارائه نمود و در پایان با اهدا لوح سپاس از خدمات وی تقدیر و حکم آقای مهندس امیر فاطمی  بعنوان مدیر جدید این امور  قرائت و  به وی ابلاغ شد

مطالب مرتبط

آمار حضور بازدیدکنندگان

0000000
امروز
دیروز
129 بازدید
4891 بازدید

1.30%
13.37%
2.39%
0.06%
0.16%
82.73%
زمان آنلاین بودن (15 دقیقه پیش):24
24 مهامانان
هیچ عضوی آنلاین نیست
آخرین بروز رسانی : سه شنبه 05-12-1399, 08:35