A- A A+

 

1208

به گزارش روابط عمومی و آموزش همگانی شرکت آب و فاضلاب استان خراسان شمالی : روز سه شنبه مورخ 28 دی ماه جشنواره فراگیری اولین واژه آب با حضور مهندس صفایی فرماندار شهرستان شیروان ، مهندس عطایی معاون بهره برداری شرکت آب و فاضلاب استان ،  مهندس حسینی مدیر امور آب و فاضلاب شهرستان شیروان ، رحمانی فضلی مدیر آموزش و پرورش شهرستان شیروان ، ربانی مدیر روابط عمومی و اموزش همگانی شرکت آب و و فاضلاب استان و تنی چند از مسئولین استانی و شهرستانی ، مدیران و معلمان و دانش آموزان پایه اول ابتدایی این شهرستان با هدف نهادینه سازی مصرف بهینه آب برگزار گردید .

مهندس صفایی فرماندار شهرستان شیروان با حضور در این جشنواره و دیدن قسمتهایی از برنامه های دانش آموزان در سخنان خود گفت : باید  تلاشهای این نونهالان را ارج نهاد و این عزیزان شایسته بهترین ها هستند .

صفایی افزود بعضی از ما بزرگتر ها فکر میکنیم که کودکان در این سن نمی توانند کاری انجام دهند اما در جامعه همین کودکان کارهای بزرگی را انجام داده اند که یکی از آنها نهادینه نمودن همیار پلیس و بستن کمربند ایمنی بوده است .

ایشان با اشاره به خکسالی های اخیر و همچنین موقعیت جغرافیایی کشورمان ایران گفت : می شود با نکاهی کوتاه به تاریخ اهمیت و احترامی که گذشتگان ما به آب داشتند دریافت و حال نوبت این نو نهالان است که دست در دست هم برای آبادانی ایران بکوشند و یکی از راه های آباد ماندن هر کشوری داشتن آب فراوان جهت آبادانی است و از  دانش اموزان خواست تا در هر جایی که شاهد هدر رفت آب بودند آنرا به بزرگتر ها گوشزد نمایند و در رفع آن تلاش نمایند و پاسداران خوبی برای آب باشند . 

 

ایشان همچنین از توجه امور آب و فاضلاب و اداره آموزش و پرورش به فرهنگ صحیح مصرف آب و  برگزاری این جشنواره و انتخاب پایه های اول ابتدایی که آینده سازان این مرز و بوم هستند تقدیر و تشکر نمود .

 

رحمانی فضلی مدیر آموزش و پرورش شهرستان شیروان نیز در این روز ضمن عرض خیر مقدم و تقدیر و تشکر از امور آب و فاضلاب شهری شیروان نکاتی را در مورد مصرف بهینه آب به دانش آموزان گوشزد نمود و با ابراز خرسندی از تلاشهای مدیران و معلمان در راستای آموزشهای لازم به دانش آموزان در راستای فرهنگ صحیح مصرف آب از دانش آموزان خواست با عمل به آموخته های خود در راه ایرانی آباد گام بردارند و برای بارش برف و باران در کشور به سوی خدا دعا نمایند .

 

مهندس حسینی مدیر امور آب و فاضلاب شهری شیروان نیز ضمن تقدیر و تشکر از همکاری صمیمانه مسئولین آموزش و پرورش این شهرستان خاطر نشان ساخت آموزش و پرورش با دارا بودن جامعه آماری بسیار بالا نقش بسیار مهمی در ایجاد فرهنگ های صحیح در جامعه دارد و امید می رود فرهنگ صحیح مصرف آب نیز در بین تمامی اقشار جامعه نهادینه شود .

 

در ادامه این جشنواره دانش آموزان با اجرای سرود ، مقاله ، شعر و نمایشنامه های بسیار زیبا  و شاد در مورد اهمیت و راههای صرفه جویی آب و همچنین چرخه آب در طبیعت میزبان مدیران مدارس ، معلمین ، مسئولین این شهرستان  و میهمانان حاضر در جشنواره بودند .

 

در پایان این جشنواره از دانش آموزانی که بهترین آثار نقاشی را ارائه نموده بودند با اهدائ جوایز و از مدیران و معلمانی که در برگزاری این جشنواره دخیل بودند با اهداء لوح تقدیر با امضاء مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب و مدیر کل آموزش و پرورش استان و هدایایی به رسم یاد بود تقدیر گردید و همچنین به کلیه دانش اموزان کلاس اولی به پاس زحمات و پاسداری از آب جوایزی اهداء گردید .

 

خاطر نشان می شود جشنواره فراگیری اولین واژه آب در استان خراسان شمالی پس از انعقاد تفاهم نامه ای فی مابین اداره کل آموزش و پرورش و شرکت آب و فاضلاب استان خراسان شمالی برای 1100 دانش آموز کلاس اول ابتدایی در 24 مدرسه و در 9 شهر استان از ابتدای دی ماه آغاز و پس از یک ماه آموزش های لازم از سوی اولیاء مدارس و پرسنل شرکت آب و فاضلاب و همچنین ارائه مواد کمک آموزشی شامل کتابچه ها ، پوستر های چرخه آب و ... در بین دانش آموزان و همچنین برگزاری جلسه های آموزشی برای اولیاء دانش آموزان ، در آخرین هفته از دیماه و اوایل بهمن ماه اختتامیه این جشنواره در تمامی شهر ها در روزهای مختلف برگزار می گردد .

 

 

 

مطالب مرتبط

آمار حضور بازدیدکنندگان

0000000
امروز
دیروز
92 بازدید
2888 بازدید

1.36%
13.40%
2.42%
0.06%
0.15%
82.61%
زمان آنلاین بودن (15 دقیقه پیش):37
37 مهامانان
هیچ عضوی آنلاین نیست
آخرین بروز رسانی : دوشنبه 20-02-1400, 13:07