A- A A+

1206

روز دوشنبه مورخ 27 دی ماه جشنواره فراگیری اولین واژه آب با حضور محمد مهدی محمدی مدیر آموزش و پرورش ، حجت الاسلام پناهی ریاست سازمان تبلیغات اسلامی ، خانم شاداب ریاست سازمان بهزیستی ، خانم حاتمی ریاست کانون پرورش کودکان و نوجوانان ، مهندس سیدی معاونت شهرداری و مدیر حراست شهرداری ، رئیس و اعضای شورای شهرستان ، مصطفی محمدی مدیر امور آب و فاضلاب شهرستان راز و جرگلان در محل کانون فرهنگی هنری این شهر ستان  با هدف نهادینه سازی مصرف بهینه آب برگزار گردید .

در ابتدای این جشنواره محمدی مدیر آموزش و پرورش این شهرستان ضمن عرض خیر مقدم و تقدیر و تشکر از شرکت آب و فاضلاب جهت برگزاری این جشنواره و همچنین اهمیت دادن به فرهنگ بهینه مصرف آب به دانش آموزان پایه اولی گفت : ما بزرگتر ها نسلی هستیم که قدر آب را ندانستیم و به هر روشی که خواستیم آنرا مصرف کردیم تا جایی که دیگر در  سفره های زیر زمینی آبی وجود ندارد و اگر نسل شما نو نهالان نیز از هم اکنون به فکر آب این نعمت لایزال الهی نباشید و از آن پاسداری نکنید و در مصرف صحیح آن کوشا نباشید شاید فرزندان شما دیگر آبی برای خوردن هم نداشته باشند .

محمدی افزود شما دانش آموزان باید با استعانت از آیات قران کریم و احادیث ائمه اطهار پاسدار آب باشید و در منزل ، مدرسه و محله به بزرگتر ها یادآوری کنید که در مصرف بهینه آب کوشا باشند و مصرف گرایی را کنار بگذارند و به فکر آیندگان نیز باشند .

در ادامه این جشنواره مصطفی محمدی مدیر آمور آب و فاضلاب راز و جرگلان نیز ضمن تقدیر و تشکر از مسئولین آموزش و پرورش این شهرستان ، دانش آموزان کلاس اول ابتدایی را پایه های اصلی آموزش برشمرد و خاطر نشان ساخت آموزش و پرورش با دارا بودن ظرفیت های بسیار بالا نقش مهمی در فرهنگ سازی جامعه دارد و امیداریم در اعتلای فرهنگ صحیح مصرف آب نیز همچون سنوات قبل یاریگر ما باشند .

مجید ربانی مدیر روابط عمومی و آموزش همگانی شرکت آب و فاضلاب خراسان شمالی نیز در این جشنواره ابتدا صحبت هایی در رابطه با مصرف بهینه آب برای دانش آموزان ارائه نمود و در ادامه خطاب به مسئولین  مطالبی در مورد هدف از اجرای جشنواره و همچنین نحوه اجرای این جشنواره در استان ارائه نمود .

در ادامه این جشنواره دانش آموزان آموزشگاه پسرانه شهداء راز  آموزشگاه دخترانه هفده شهریور و با اجرای سرود ، مقاله ، شعر و نمایشنامه های بسیار زیبا در مورد اهمیت و راههای صرفه جویی آب و همچنین چرخه آب در طبیعت میزبان مدیران مدارس ، معلمین ، مسئولین این شهرستان  و میهمانان حاضر در جشنواره بودند .

در پایان این جشنواره از دانش آموزانی که بهترین آثار نقاشی را ارائه نموده بودند با اهدائ جوایز و از مدیران و معلمانی که در برگزاری این جشنواره دخیل بودند با اهداء لوح تقدیر با امضاء مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب و مدیر کل آموزش و پرورش استان و هدایایی به رسم یاد بود تقدیر گردید و همچنین به کلیه دانش اموزان کلاس اولی به پاس زحمات و پاسداری از آب جوایزی اهداء گردید .

خاطر نشان می شود جشنواره فراگیری اولین واژه آب در استان خراسان شمالی پس از انعقاد تفاهم نامه ای فی مابین اداره کل آموزش و پرورش و شرکت آب و فاضلاب استان خراسان شمالی برای 1100 دانش آموز کلاس اول ابتدایی در 24 مدرسه و در 9 شهر استان از ابتدای دی ماه آغاز و پس از یک ماه آموزش های لازم از سوی اولیاء مدارس و پرسنل شرکت آب و فاضلاب و همچنین ارائه مواد کمک آموزشی شامل کتابچه ها ، پوستر های چرخه آب و ... در بین دانش آموزان و همچنین برگزاری جلسه های آموزشی برای اولیاء دانش آموزان ، در آخرین هفته از دیماه و اوایل هفته بهمن ماه اختتامیه این جشنواره در تمامی شهر ها در روزهای مختلف برگزار می گردد .

مطالب مرتبط

آمار حضور بازدیدکنندگان

1645895
امروز
دیروز
این هفته
هفته قبل
این ماه
ماه قبل
کل بازدید
548 بازدید
1310 بازدید
10499 بازدید
10499 بازدید
548 بازدید
62827 بازدید
1645895 بازدید

پیش بینی امروز
696

1.32%
11.45%
2.49%
0.06%
0.18%
84.50%
زمان آنلاین بودن (15 دقیقه پیش):14
14 مهامانان
هیچ عضوی آنلاین نیست
آخرین بروز رسانی : چهارشنبه 09-07-1399, 09:16