A- A A+

1206

روز دوشنبه مورخ 27 دی ماه جشنواره فراگیری اولین واژه آب با حضور محمد مهدی محمدی مدیر آموزش و پرورش ، حجت الاسلام پناهی ریاست سازمان تبلیغات اسلامی ، خانم شاداب ریاست سازمان بهزیستی ، خانم حاتمی ریاست کانون پرورش کودکان و نوجوانان ، مهندس سیدی معاونت شهرداری و مدیر حراست شهرداری ، رئیس و اعضای شورای شهرستان ، مصطفی محمدی مدیر امور آب و فاضلاب شهرستان راز و جرگلان در محل کانون فرهنگی هنری این شهر ستان  با هدف نهادینه سازی مصرف بهینه آب برگزار گردید .

در ابتدای این جشنواره محمدی مدیر آموزش و پرورش این شهرستان ضمن عرض خیر مقدم و تقدیر و تشکر از شرکت آب و فاضلاب جهت برگزاری این جشنواره و همچنین اهمیت دادن به فرهنگ بهینه مصرف آب به دانش آموزان پایه اولی گفت : ما بزرگتر ها نسلی هستیم که قدر آب را ندانستیم و به هر روشی که خواستیم آنرا مصرف کردیم تا جایی که دیگر در  سفره های زیر زمینی آبی وجود ندارد و اگر نسل شما نو نهالان نیز از هم اکنون به فکر آب این نعمت لایزال الهی نباشید و از آن پاسداری نکنید و در مصرف صحیح آن کوشا نباشید شاید فرزندان شما دیگر آبی برای خوردن هم نداشته باشند .

محمدی افزود شما دانش آموزان باید با استعانت از آیات قران کریم و احادیث ائمه اطهار پاسدار آب باشید و در منزل ، مدرسه و محله به بزرگتر ها یادآوری کنید که در مصرف بهینه آب کوشا باشند و مصرف گرایی را کنار بگذارند و به فکر آیندگان نیز باشند .

در ادامه این جشنواره مصطفی محمدی مدیر آمور آب و فاضلاب راز و جرگلان نیز ضمن تقدیر و تشکر از مسئولین آموزش و پرورش این شهرستان ، دانش آموزان کلاس اول ابتدایی را پایه های اصلی آموزش برشمرد و خاطر نشان ساخت آموزش و پرورش با دارا بودن ظرفیت های بسیار بالا نقش مهمی در فرهنگ سازی جامعه دارد و امیداریم در اعتلای فرهنگ صحیح مصرف آب نیز همچون سنوات قبل یاریگر ما باشند .

مجید ربانی مدیر روابط عمومی و آموزش همگانی شرکت آب و فاضلاب خراسان شمالی نیز در این جشنواره ابتدا صحبت هایی در رابطه با مصرف بهینه آب برای دانش آموزان ارائه نمود و در ادامه خطاب به مسئولین  مطالبی در مورد هدف از اجرای جشنواره و همچنین نحوه اجرای این جشنواره در استان ارائه نمود .

در ادامه این جشنواره دانش آموزان آموزشگاه پسرانه شهداء راز  آموزشگاه دخترانه هفده شهریور و با اجرای سرود ، مقاله ، شعر و نمایشنامه های بسیار زیبا در مورد اهمیت و راههای صرفه جویی آب و همچنین چرخه آب در طبیعت میزبان مدیران مدارس ، معلمین ، مسئولین این شهرستان  و میهمانان حاضر در جشنواره بودند .

در پایان این جشنواره از دانش آموزانی که بهترین آثار نقاشی را ارائه نموده بودند با اهدائ جوایز و از مدیران و معلمانی که در برگزاری این جشنواره دخیل بودند با اهداء لوح تقدیر با امضاء مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب و مدیر کل آموزش و پرورش استان و هدایایی به رسم یاد بود تقدیر گردید و همچنین به کلیه دانش اموزان کلاس اولی به پاس زحمات و پاسداری از آب جوایزی اهداء گردید .

خاطر نشان می شود جشنواره فراگیری اولین واژه آب در استان خراسان شمالی پس از انعقاد تفاهم نامه ای فی مابین اداره کل آموزش و پرورش و شرکت آب و فاضلاب استان خراسان شمالی برای 1100 دانش آموز کلاس اول ابتدایی در 24 مدرسه و در 9 شهر استان از ابتدای دی ماه آغاز و پس از یک ماه آموزش های لازم از سوی اولیاء مدارس و پرسنل شرکت آب و فاضلاب و همچنین ارائه مواد کمک آموزشی شامل کتابچه ها ، پوستر های چرخه آب و ... در بین دانش آموزان و همچنین برگزاری جلسه های آموزشی برای اولیاء دانش آموزان ، در آخرین هفته از دیماه و اوایل هفته بهمن ماه اختتامیه این جشنواره در تمامی شهر ها در روزهای مختلف برگزار می گردد .

مطالب مرتبط

آمار حضور بازدیدکنندگان

0000000
امروز
دیروز
5220 بازدید
2888 بازدید

1.36%
13.40%
2.42%
0.06%
0.15%
82.61%
زمان آنلاین بودن (15 دقیقه پیش):35
35 مهامانان
هیچ عضوی آنلاین نیست
آخرین بروز رسانی : دوشنبه 20-02-1400, 13:07