A- A A+

1205

روز یک شنبه مورخ 26 دی ماه جشنواره فراگیری اولین واژه آب با حضور مهندس شیرغلامی مدیر امور آب و فاضلاب جاجرم ، کارشناس مقطع ابتدایی اداره آموزش و پرورش شهرستان جاجرم و تعدادی از پرسنل شرکت آب و فاضلاب و اداره آموزش و پرورش در محل نماز خانه آموزشگاه ام السلمه این شهر ستان  با هدف نهادینه سازی مصرف بهینه آب برگزار گردید .

در ابتدای این جشنواره مهندس شیرغلامی خطاب به دانش آموزان گفت : آب یکی از نعمت های بزرگ خداوند است که بدون آن دنیایی وجود نخواهد داشت .

شیرغلامی افزود با توجه به بارندگی های بسیارکم در دشت جاجرم و خشک شدن منابع زیر زمینی در این شهرستان ما مجبور شده ایم آب شرب مورد نیاز شهروندان را از 75 کیلو متری این شهر تامین نماییم و اگر مصرف آب به همین صورت ادامه داشته باشد دیگر قادر به تامین آب مناسب برای شهروندان در جاجرم نخواهیم بود .

وی ضمن تقدیر و تشکر از اداره آموزش و پرورش ، مدیران و معلمین چاره اصلی حفظ منابع آب را فرهنگ سازی و توجه به مصرف بهینه آب دانست و از دانش آموزان خواست تا در محیط خانه ، مدرسه و اجتماع همواره پاسدار این نعمت لایزال الهی باشند .

منصوره ربانی مدیر مدرسه ام السلمه نیز ضمن خیر مقدم و تقدیر و تشکر از اهتمام ویژه امور آب و فاضلاب شهرستان جاجرم به مقوله صرفه جویی آب و همچنین برگزاری دو نوبت جشنواره آب در این مدرسه آنرا نشان از اهمیت سیار بالای آب و احساس خطر مسئولین جهت بحران بی آبی برشمرد و به دانش اموزان تاکید کرد تا با مصرف درست آب در تمامی محیط زندگی خود ، زندگی سالم و بانشاطی را تجربه نمایند و حافظان این میراث خدا دادی باشند آنرا به نسل های بعدی بسپارند .

در ادامه این جشنواره دانش آموزان این مدرسه با لباسهای بسیار زیبای محلی و ... به اجرای سرود ، مقاله ، شعر خوانی و نمایشنامه های بسیار زیبا در مورد اهمیت و راههای صرفه جویی آب پرداختند و اندوخته ای خود را پس از یک ماه آموزش در مورد صرفه جویی آب به نمایش گذاشتند .

در پایان این جشنواره از دانش آموزانی که بهترین آثار نقاشی را ارائه نموده بودند با اهدائ جوایز و از مدیران و معلمانی که در برگزاری این جشنواره دخیل بودند با اهداء لوح تقدیر با امضاء مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب و مدیر کل آموزش و پرورش استان و هدایایی به رسم یاد بود تقدیر گردید و همچنین به کلیه دانش اموزان کلاس اولی به پاس زحمات و پاسداری از آب جوایزی اهداء گردید .

خاطر نشان می شود جشنواره فراگیری اولین واژه آب در استان خراسان شمالی پس از انعقاد تفاهم نامه ای فی مابین اداره کل آموزش و پرورش و شرکت آب و فاضلاب استان خراسان شمالی برای 1100 دانش آموز کلاس اول ابتدایی در 24 مدرسه و در 9 شهر استان از ابتدای دی ماه آغاز و پس از یک ماه آموزش های لازم از سوی اولیاء مدارس و پرسنل شرکت آب و فاضلاب و همچنین ارائه مواد کمک آموزشی شامل کتابچه ها ، پوستر های چرخه آب و ... در بین دانش آموزان و همچنین برگزاری جلسه های آموزشی برای اولیاء دانش آموزان ، در آخرین هفته از دیماه و اوایل هفته بهمن ماه اختتامیه این جشنواره در تمامی شهر ها در روزهای مختلف برگزار می گردد .

مطالب مرتبط

آمار حضور بازدیدکنندگان

0000000
امروز
دیروز
9098 بازدید
5170 بازدید

1.37%
12.82%
2.30%
0.05%
0.13%
83.33%
زمان آنلاین بودن (15 دقیقه پیش):38
38 مهامانان
هیچ عضوی آنلاین نیست
آخرین بروز رسانی : دوشنبه 03-03-1400, 08:29