A- A A+

1205

روز یک شنبه مورخ 26 دی ماه جشنواره فراگیری اولین واژه آب با حضور مهندس شیرغلامی مدیر امور آب و فاضلاب جاجرم ، کارشناس مقطع ابتدایی اداره آموزش و پرورش شهرستان جاجرم و تعدادی از پرسنل شرکت آب و فاضلاب و اداره آموزش و پرورش در محل نماز خانه آموزشگاه ام السلمه این شهر ستان  با هدف نهادینه سازی مصرف بهینه آب برگزار گردید .

در ابتدای این جشنواره مهندس شیرغلامی خطاب به دانش آموزان گفت : آب یکی از نعمت های بزرگ خداوند است که بدون آن دنیایی وجود نخواهد داشت .

شیرغلامی افزود با توجه به بارندگی های بسیارکم در دشت جاجرم و خشک شدن منابع زیر زمینی در این شهرستان ما مجبور شده ایم آب شرب مورد نیاز شهروندان را از 75 کیلو متری این شهر تامین نماییم و اگر مصرف آب به همین صورت ادامه داشته باشد دیگر قادر به تامین آب مناسب برای شهروندان در جاجرم نخواهیم بود .

وی ضمن تقدیر و تشکر از اداره آموزش و پرورش ، مدیران و معلمین چاره اصلی حفظ منابع آب را فرهنگ سازی و توجه به مصرف بهینه آب دانست و از دانش آموزان خواست تا در محیط خانه ، مدرسه و اجتماع همواره پاسدار این نعمت لایزال الهی باشند .

منصوره ربانی مدیر مدرسه ام السلمه نیز ضمن خیر مقدم و تقدیر و تشکر از اهتمام ویژه امور آب و فاضلاب شهرستان جاجرم به مقوله صرفه جویی آب و همچنین برگزاری دو نوبت جشنواره آب در این مدرسه آنرا نشان از اهمیت سیار بالای آب و احساس خطر مسئولین جهت بحران بی آبی برشمرد و به دانش اموزان تاکید کرد تا با مصرف درست آب در تمامی محیط زندگی خود ، زندگی سالم و بانشاطی را تجربه نمایند و حافظان این میراث خدا دادی باشند آنرا به نسل های بعدی بسپارند .

در ادامه این جشنواره دانش آموزان این مدرسه با لباسهای بسیار زیبای محلی و ... به اجرای سرود ، مقاله ، شعر خوانی و نمایشنامه های بسیار زیبا در مورد اهمیت و راههای صرفه جویی آب پرداختند و اندوخته ای خود را پس از یک ماه آموزش در مورد صرفه جویی آب به نمایش گذاشتند .

در پایان این جشنواره از دانش آموزانی که بهترین آثار نقاشی را ارائه نموده بودند با اهدائ جوایز و از مدیران و معلمانی که در برگزاری این جشنواره دخیل بودند با اهداء لوح تقدیر با امضاء مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب و مدیر کل آموزش و پرورش استان و هدایایی به رسم یاد بود تقدیر گردید و همچنین به کلیه دانش اموزان کلاس اولی به پاس زحمات و پاسداری از آب جوایزی اهداء گردید .

خاطر نشان می شود جشنواره فراگیری اولین واژه آب در استان خراسان شمالی پس از انعقاد تفاهم نامه ای فی مابین اداره کل آموزش و پرورش و شرکت آب و فاضلاب استان خراسان شمالی برای 1100 دانش آموز کلاس اول ابتدایی در 24 مدرسه و در 9 شهر استان از ابتدای دی ماه آغاز و پس از یک ماه آموزش های لازم از سوی اولیاء مدارس و پرسنل شرکت آب و فاضلاب و همچنین ارائه مواد کمک آموزشی شامل کتابچه ها ، پوستر های چرخه آب و ... در بین دانش آموزان و همچنین برگزاری جلسه های آموزشی برای اولیاء دانش آموزان ، در آخرین هفته از دیماه و اوایل هفته بهمن ماه اختتامیه این جشنواره در تمامی شهر ها در روزهای مختلف برگزار می گردد .

مطالب مرتبط

آمار حضور بازدیدکنندگان

1633524
امروز
دیروز
این هفته
هفته قبل
این ماه
ماه قبل
کل بازدید
2315 بازدید
4623 بازدید
18777 بازدید
18777 بازدید
51004 بازدید
31806 بازدید
1633524 بازدید

پیش بینی امروز
2040

1.32%
11.47%
2.50%
0.06%
0.18%
84.46%
زمان آنلاین بودن (15 دقیقه پیش):11
11 مهامانان
هیچ عضوی آنلاین نیست
آخرین بروز رسانی : چهارشنبه 02-07-1399, 11:17