A- A A+

1201

غلامحسین ساقی بعداز ظهر چهارشنبه  15 دی ماه در نشست خبری با اصحاب رسانه خراسان شمالی اظهار داشت: 20 درصد از طول یکهزار و 500 کیلومتر شبکه آبرسانی در این شرکت فرسوده است که نیاز به 860 میلیارد ریال اعتبار جهت نوسازی دارد .
وی افزود: بخش قابل توجهی از شبکه آبرسانی فرسوده در شهرهای استان مربوط به شهرهای کوچکی است که از روستا به شهر ارتقا یافته اند و اکنون باید در اولویت نوسازی قرار گیرند.

وی در بخش دیگر سخنان خود آب آشامیدنی در خراسان شمالی را از ارزان ترین آب ها در کشور عنوان کرد و گفت: اکنون هر متر مکعب از آب آشامیدنی  حدود سه هزار ریال در اختیار شهروندان گذاشته می شود این در حالی است که هزینه تمام شده این خدمت به ازای هر متر مکعب بیش از  ۱۰هزار ریال استکه این رقم با تحویل گرفتن آب سد شیرین دره به ۲۴ هزار ریال خواهد رسید .

وی اظهار کرد: مدیریت فشار آب یکی دیگر از اقداماتی است که هم اکنون در راستای مدیریت مصرف آب در حال انجام است که این امر در شهرهایی که میزان فشار شبکه بالا است در حال انجام است.

ساقی در باره آب رسانی به مسکن های مهر استان نیز عنوان کرد: تمامی مسکن های مهر به شبکه آب متصل شده اند و از نعمت آب برخوردار هستند.

وی تصریح کرد: استفاده از ظرفیت بخش خصوصی برای اجرای طرح‌های فاضلاب از اولویت‌ها و رویکردهای این شرکت به شمار می‌رود که در همین زمینه اکنون اجرای تصفیه خانه فاضلاب شهر شیروان به روش  B.O.T با سرمایه گذاری بخش خصوصی در حال اجرا است و در این زمینه 280 میلیارد ریال هزینه خواهد شد .
وی با اشاره به اینکه اکنون دیگر شرایط سرمایه گذاری در بخش فاضلاب به شیوه بی.او.تی و خرید تصمینی پساب مهیا نیست گفت: تلاش داریم تا سرمایه گذاری ها در بخش فاضلاب به شیوه جدید بیع متقابل و یا فاینانس جاری انجام شود.
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب خراسان شمالی اجرای طرح جمع‌آوری فاضلاب بجنورد برای مجتمع پتروشیمی خراسان را از طرح‌های مهم این شرکت عنوان و افزود : با توجه به نیاز طرح‌های مجتمع پتروشیمی خراسان به آب برای استفاده در این واحد ازاین‌رو شرکت آب و فاضلاب خراسان شمالی پیگیری‌های لازم را در این زمینه به عمل می‌آورد.

هم‌اکنون این شرکت  با تحت پوشش قرار دادن 21  شهر دارای 179990 مشترک آب و 50987 مشترک فاضلاب می باشد که 99/98 درصد از جمعیت شهری استان تحت پوشش خدمات آب شرب و 32 درصد از جمعیت شهری استان در دو شهر بجنورد و اسفراین تحت پوشش خدمات فاضلاب قرار دارند .

مطالب مرتبط

آمار حضور بازدیدکنندگان

0000000
امروز
دیروز
5222 بازدید
2888 بازدید

1.36%
13.40%
2.42%
0.06%
0.15%
82.61%
زمان آنلاین بودن (15 دقیقه پیش):41
41 مهامانان
هیچ عضوی آنلاین نیست
آخرین بروز رسانی : دوشنبه 20-02-1400, 13:07