A- A A+

1203

 روز چهار شنبه 15 دی ماه جشنواره فراگیری نخستین واژه (( آب)) با حضور محمد خلیلی پیر مدیر روابط عمومی و امور بین الملل شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور ، مدیران روابط عمومی مناطق 9 گانه کشور ، دکتر حاتمی مدیر کل آموزش و پرورش استان خراسان شمالی به همراه معاون مقطع ابتدایی ، تعدادی از معاونین شرکت آب و فاضلاب ،  مدیر آموزش و پرورش شهرستان بجنورد به همراه معاون و کارشناس مقطع ابتدایی وتعدادی از مدیران روابط عمومی های استان در محل کانون فرهنگی هنری باهنر  شهر بجنورد برگزار گردید .

در ابتدای این جشنواره دکتر اسدی مدیر آموزش و پرورش شهرستان بجنورد ، منصور درتومی مشاور مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب و دکتر حاتمی مدیر کل آموزش و پرورش نکاتی را در مورد جشنواره و فرهنگ مصرف صحیح آب عنوان نموند .

اسدی به عنوان میزبان این جشنواره ضمن عرض خیر مقدم به میهمانان ، آب را مهمترین عنصر حیات دانست و از دانش آموزان خواست تا با مصرف بهینه آب پاسدار این نعمت لایزال الهی باشند .

منصور درتومی در قسمتی از سخنان خود آموزش و پرورش و خصوصا دانش آموزان پایه های ابتدایی را ارکان اصلی فرهنگ سازی عنوان نمود و گفت : دانش آموزان سفیران آب در جامعه ، مدارس و در منازل هستند و امید واریم با کمک این عزیزان بتوانیم فرهنگ درست مصرف کردن آب را در این استان نهادینه نماییم .

دکتر حاتمی گفت : آموزش و پرورش با تحت پوشش قرار دادن قشر عظیمی از مردم بهترین وسیله فرهنگ سازی است و ما در این زمینه از هیچ کوششی فرو گزار نیستیم اما دوست داریم وقتی کلیه عوامل آموزش و پرورش با کمال میل در تمامی زمینه ها با ارگانها و سازمانهای خدمات رسان کمال همکاری را دارند ، اثراتی از این همکاری را با تخفیفاتی در قبوض مدارس و ادارات آموزش و پرورش مشاهده نمایند .

در ادامه این جشنواره دانش آموزان کلاس اولی با ارائه شعر ، سرود و نمایش نامه هایی با مضمون صرفه جویی در مصرف آب میزبان بسیار خوبی برای میهمانان بودند و فضایی بسیار شاد را برای میهمانان مهیا ساختند .

جشنواره فرا گیری نخستین واژه (آب) در استان خراسان شمالی با امضاء تفاهم نامه ای از سوی مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب ومدیر کل آموزش و پرورش به مدت یک ماه ( یکم الی 30 دی ماه )در کلیه شهر های استان در حال برگزاری است  که در طی این مدت کتابچه ها و مواد کمک آموزشی در مدارس در بین دانش آموزان کلاس اولی توزیع و با کمک اولیاء مدارس و کارشناسان شرکت آب و فاضلاب مطالب جامع و مفیدی در زمینه چرخه آب در طبیعت ،راههای  استحصال ، انتقال ، تصفیه و توزیع آب در بین مشترکان  و راههای مصرف صحیح آب برای دانش آموزان کلاس اولی  ارائه می گردد و قرار است در پایان این دوره آموزشی در هر شهر جشنواره ای با همین نام جهت قدردانی از زحمات دانش آموزان ، مدیران ومعلمین برگزار گردد .

خاطر نشان می شود در طی این یک ماه  فعالیت های بسیار زیادی از قبیل برگزاری کلاسهای آموزشی ، مسابقات نقاشی و کاردستی ، سرود تئاتر ، نشست های اولیاء دانش آموزان و ... با موضوع راههای صرفه جویی در مصرف آب در مدارس انجام می گیرد  .

مطالب مرتبط

آمار حضور بازدیدکنندگان

0000000
امروز
دیروز
643 بازدید
4891 بازدید

1.30%
13.37%
2.39%
0.06%
0.16%
82.73%
زمان آنلاین بودن (15 دقیقه پیش):16
16 مهامانان
هیچ عضوی آنلاین نیست
آخرین بروز رسانی : چهارشنبه 13-12-1399, 12:29