A- A A+

1026

به گزارش روابط عمومی و آموزش همگانی شرکت آب و فاضلاب استان خراسان شمالی ، روز پنج شنبه 20 آبان ماه سال جاری مهندس غلامحسین ساقی مدیر عامل این شرکت با دکترحاتمی مدیر کل آموزش و پرورش دیدار و گفتگو کرد .

در ابتدا منصور درتومی مشاور مدیر عامل و مدیر روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب که مهندس ساقی را در این دیدار همراهی می کرد گفت : شرکت آب و فاضلاب 25 مرجع را شناسایی نموده که می توانند در زمینه نهادینه سازی فرهنگ مصرف بهینه آب یاریگر شرکت آب و فاضلاب باشند که یکی از موثر ترین و پرجمعیت ترین آنها آموزش و پرورش می باشد .

درتومی افزود : در سالهای گذشته این شرکت با همکاری صمیمانه مسئولین آموزش و پرورش توانسته در زمینه فرهنگ صحیح مصرف آب کارهای بسار خوبی به انجام برساند که یکی از این کارها اجرای طرح استانی همیار آب بود که در سال 93 اجرا و منجر به کاهش 5 درصدی سرانه مصرف آب در استان شد .

در ادامه مهندس ساقی ضمن تقدیر و تشکر از اهتمام ویژه مسئولین آموزش و پرورش استان به فرهنگ مصرف صحیح آب گفت : رعایت الگوی مناسب مصرف در خانواده ها با توجه به قرار گرفتن کشورمان در منطقه ای خشک و کم بارش از ضروریات است و اگر این معضل بصورت ریشه ای حل نشود در آینده ای نه چندان دور دچار بحران بی آبی خواهیم بود واین امر جز با مساعدت و همکاری آحاد مردم و سازمانها و ارگانهای مردم نهاد امکان پذیر نخواهد بود .

ساقی افزود : آموزش و پرورش سازمانی است که کلیه دستگاههای دولتی و غیر دولتی نیازمند همکاری آن هستند و انتظار همکاری را دارند اما مقوله آب به عنوان کالایی که جایگزینی برای آن وجود ندارد می بایست بیشتر مورد توجه قرار گیرد و به همین دلیل دست یاری به سوی این سازمان که بیشترین جامعه آماری را داراست دراز می نماییم و امید واریم که همکاری صمیمانه ای همچون سالیان گذشته در زمینه نهادینه شدن فرهنگ صحیح مصرف آب بین شرکت آب و فاضلاب و اداره کل آموزش و پرورش برقرار باشد .

دکتر حاتمی نیز در این دیدار گفت : همه ما بر این مسئله مهم که آب مایه حیات است آگاهیم و بنده به عنوان یکی از مدافعان محیط زیست با اسراف این مایع حیاتی مخالفم و عقیده دارم که این معظل می بایست به صورت ریشه ای و برنامه ریزی شده حل شود .

حاتمی افزود : ما انسانها در حال جنگ با طبیعت هستیم و به هر بهانه ای در حال تخریب محیط زیست هستیم اما در جنگ هم طرفین باید انصاف را رعایت نمود اما بعضی از مردم در جنگ با طبیعت از هیچ کوششی فروگزار نیستند و همه این مشکلات از عدم آگاهی سرچشمه می گیرد .

حاتمی جامعه آماری بزرگ آموزش و پرورش را به یک رسانه تشبیه نمود و افزود ما با تمام همت و تلاش ، هر دستی را که در زمینه حفظ طبیعت و محیط زیست به سمت ما دراز شود به گرمی می فشاریم و در زمینه مصرف صحیح آب که اصلی ترین رکن بقای طبیت و محیط زیست می باشد از هیچ کوششی فرو گزار نخواهیم بود .

خاطر نشان می شود در این جلسه مقرر گردید طرح جشنواره فراگیری اولین واژه ((آب )) و همچنین طرح استانی همیار آب بصورت جدی پیگیری و اجرا خواهد شد.

مطالب مرتبط

آمار حضور بازدیدکنندگان

0000000
امروز
دیروز
1850 بازدید
7830 بازدید

1.29%
12.22%
2.42%
0.07%
0.17%
83.84%
زمان آنلاین بودن (15 دقیقه پیش):17
17 مهامانان
هیچ عضوی آنلاین نیست
آخرین بروز رسانی : چهارشنبه 23-07-1399, 11:06