A- A A+

1012

به منظور جلو گیری از هدر رفت آب و کاهش فشار در شبکه های توزیع آب در شهر های آشخانه و قاضی سه شیر فشار شکن با اعتباری بالغ بر یک میلیارد و 800 میلیون ریال اجرا و نصب شد .

شهرام رمضانی مدیر امور آب و فاضلاب مانه و سملقان با اعلام خبر فوق گفت : شیرهای فشار شکن شیر هایی هستند که در شبکه های آبرسانی مورد استفاده قرار میگیرند و این شیر ها بطور اتوماتیک فشار زیاد و متغیر ورودی را به فشار کم و ثابت خروجی تبدیل می کند .

رمضانی افزود : چنانچه در شبکه های آبرسانی بعد از شیر فشار شکن مصرف آب وجود نداشته باشد برای جلوگیری از انباشته شدن فشار و آسیب به شبکه ، شیر فشار شکن به طور اتوماتیک جریان را قطع می کند و با کاهش فشارهای نا خواسته در شبکه ها و خطوط انتقال به مقدار زیادی از هدر رفتن آب جلوگیری می کند .

رمضانی در ادامه گفت : در راستای سهولت در بهربرداری از شبکه وخطوط انتقال آب ، جلو گیری از هدر رفت آب و همچنین جلو گیری از خرید زمین و ساخت مخازن فشار شکن ، سه عدد شیر فشار شکن در شهر های آشخانه و قاضی با اعتباری بالغ بر یک میلیارد و 800 میلیون ریال اجرا و نصب گردید .

وی گفت : در شهرک فرهنگیان ، مسکن های مهر شهر آشخانه و در نقاطی از شهر قاضی به دلیل فشار بالای آب اکثر مواقع با ترکیدگی لوله های آب و در نقاط مرتفع با افت فشار و کمبود آب مواجه بودیم که در همین راستا پروژه اجرای سه دستگاه شیر فشار شکن در دستور کار قرار گرفت و در مرداد ماه اجرا و نصب این سه شیر به پایان رسید .

وی خاطر نشان ساخت : نصب این سه شیر در این مناطق باعث برخوداری مشترکین از فشار آبی متعادل و ثابت بوده و با نصب این سه شیر تعداد شیر های فشار شکن در امور مانه و سملقان به 5 دستگاه رسید .

در حال حاضر امور آب و فاضلاب مانه و سملقان با تحت پوشش قراردادن 3 شهر آشخانه ، قاضی و پیش قلعه دارای 11159 مشترک آب می باشد .

مطالب مرتبط

آمار حضور بازدیدکنندگان

0000000
امروز
دیروز
122 بازدید
4891 بازدید

1.30%
13.37%
2.39%
0.06%
0.16%
82.73%
زمان آنلاین بودن (15 دقیقه پیش):13
13 مهامانان
هیچ عضوی آنلاین نیست
آخرین بروز رسانی : سه شنبه 05-12-1399, 08:35