A- A A+

999

به گزارش روابط عمومی و آموزش همگانی شرکت آب و فاضلاب استان خراسان شمالی : در سومین روز از هفته صرفه جویی آب ، مشاور مدیر عامل و مدیر روابط عمومی این شرکت با حجت الاسلام حسین عابدینی مسئول دفتر نمایندگی شورای سیاست گذاری ائمه جمعه خراسان شمالی دیدار و گفتگو کرد .

در این دیدار ابتدا منصور درتومی ضمن ارائه گزارشی از وضعیت آب شرب شهر های استان گفت : طبق گزارشاتی که از سوی مسئولین ذیربط اعلام شده بارشهای سال جاری تاثیر زیادی بر روی ذخایر آب استانی نداشته و علی رغم اینکه از نظر تامین آب شرب در استان مشکلی وجود ندارد اما نعمت های خداوند به اندازه در اختیار انسانها قرار داده شده و استفاده بیش از اندازه اسراف است و جزء گناهان کبیره می باشد .

منصور درتومی افزود : یکی از ظرفیت های بسیار بالای جامعه که مردم از بیانات آنها پیروی می نمایند ائمه جمعه و جماعت است و لذا یکی از راههای مهم در اعتلای فرهنگ صیح مصرف آب رهنمود ها و سفارشات ائمه جمعه در تریبون نماز جمعه است .

وی در ادامه گفت : کار های بسیار زیادی در راستای اعتلای فرهنگ آب در استان از سالیان قبل شروع شده و در حال انجام است که یکی از آنها رهنمود ها و سفارشات امامان جمعه و جماعت به مردم است که باعث شده در سالهای اخیر علی رغم افزایش جمعت شهر ها شاهد سیر نزولی سرانه مصرف آب در استان باشیم .

وی در ادامه صحبت های خواستار مساعدت و همکاری ائمه جمعه و جماعت در راستای فرهنگ سازی مصرف بهینه آب شد .

در ادامه این جلسه حجت الاسلام حسین عابدینی نیز گفت : آب زمینه خلقت است و باید مراقب مصرف آن باشیم زیرا اسراف در این نعمت لایزال الهی حرام می باشد .

حجت الاسلام عابدینی در صحبت های خود پیشنهاد هایی را جهت مصرف بهینه آب ارائه نمود و افزود اگر سازمانها و نهاد های ذیربط در کنار هم قرار بگیرند خواهند توانست معضل کمبود آب را در استان حل نمایند که این پیشنهاد ها عبارت بودند از : کاشت درختانی که نیاز به آب کمتری داردند در مناطق مختلف استان که این امر باعث نفوذ آب در زمین شده و از تبخیر آن جلوگیری خواهد نمود .

مدیریت در بخش کشاورزی و رفتن به سمت کشت محصولات با توجه به ظرفیت آبی استان و پرهیز از کشت گیاهانی که نیاز به آب فراروان دارند مانند کشت هندوانه و برنج و... که در حال حاضر در استان شاهد آن هستیم و همچنین ارائه شیرآلات کم مصرف بصورت رایگان و ارائه راهکار های صحیح مصرف آب به مردم .

در انتها ایشان اظهار داشتند در کلیه جلسات ، گرد همایی ها و... تا آنجایی که فرصت صحبت بوده در مورد مصرف بهینه آب بین روحانیون بحث شده و از انان خواسته شده تا با بیانات خود مردم را نسبت به کمبود منابع آبی آگاه سازند و آنان را به سمت مصرف بهینه سوق دهند و این روند در سال جاری نیز ادامه خواهد داشت .

 

مطالب مرتبط

آمار حضور بازدیدکنندگان

1644637
امروز
دیروز
این هفته
هفته قبل
این ماه
ماه قبل
کل بازدید
600 بازدید
2380 بازدید
9241 بازدید
9241 بازدید
62117 بازدید
31806 بازدید
1644637 بازدید

پیش بینی امروز
1296

1.32%
11.44%
2.49%
0.06%
0.18%
84.51%
زمان آنلاین بودن (15 دقیقه پیش):100
100 مهامانان
هیچ عضوی آنلاین نیست
آخرین بروز رسانی : چهارشنبه 09-07-1399, 09:16