A- A A+

995

همزمان با هفته صرفه جویی آب سرپرست شرکت به همراه معاونین و پرسنل شرکت با امام جمعه و قائم مقام ولی فقیه در استان دیدار نمودند

به گزارش روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب استان خراسان شمالی : روز دو شنبه 31 خرداد ماه و در آستانه هفته صرفه جویی در مصرف آب (یکم الی 7 تیر ماه) مدیران عامل شرکت های آب و فاضلاب شهری ، روستایی و آب منطقه ای استان با حجت الاسلام یعقوبی امام جمعه شهرستان بجنورد و قائم مقام ولی فقیه در استان خراسان شمالی دیدار نمودند .

در ابتدای این دیدار مهندس سید ابراهیم علوی سرپرست شرکت آب و فاضلاب استان خراسان شمالی و مدیر عامل شرکت آب منطقه ای استان گزارشی از بیلان آبی استان ارائه نمود و گفت : در استان خراسان شمالی 503 میلیون متر مکعب آب قابل مدیریت وجود دارد که از این میزان حدود 1/2 درصد در حوزه آبفای شهری ، 8/1 درصد در حوزه آبفای روستایی ، 2 درصد در حوزه صنعت و حدود 94 درصد در حوزه کشاورزی به مصرف می رسد .

مهندس علوی افزود : متاسفانه به دلیل عدم استفاده از دانش و تجهیزات نوین کشاورزی و عدم الگوی کشت مناسب قسمت عمده ای از آب استان با راندمان بهره برداری کم به مصرف می رسد که نیازمند نگرش جدید در سازوکار کشاورزی استان است .

علوی در ادامه با اشاره به اقدامات انجام شده در راستای بهینه سازی فرهنگ صحیح مصرف آب نیز گفت : برای اینکه تغییر نگرشی در بین مردم و هم استانی ها شکل بگیرد در شرکت های آب و فاضلاب شهری و آب منطقه ای استان اقدامات بسیار زیادی انجام شده که از مهمترین آنها می توان به اجرای طرح های دانش آموزی ، تشکیل جلسات متعدد با ائمه جمعه ، جماعت و روحانیون ، استفاده از ظرفیت های نخبگان و خانمهای خانه دار اشاره نمود .

وی خاطر نشان ساخت در سالیان اخیر کاهش حدود سه درصدی آب در بین مشترکان نشانگر اقدامات انجام شده در حوزه فرهنگ سازی مصرف بهینه آب بوده که قسمت اعظم این کار با همکاری و آگاه سازی مردم از تریبونهای نماز جمعه و مساجد و به وسیله روحانیون معظم صورت پذیرفته است .

در ادامه این دیدار حجت الاسلام ابوالقاسم یعقوبی قائم مقام نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه مرکز استان هم با تاکید بر اصلاح الگوی مصرف آب از سوی هم استانی ها گفت : مدیریت مصرف بحث بسیار جدی است که نیاز به فرهنگ سازی دارد و این امر زمانبر بوده و نیاز به صرف وقت دارد و با برنامه های پیش بینی شده توسط شرکت های آب و فاضلاب شهری و روستایی و آب منطقه ای راه های درمان بیماری اسراف آب شناسایی شده و با اجرای به موقع این برنامه ها این بیماری رفته رفته بهبود خواهد یافت .

996

حجت الاسلام یعقوبی افزود آموزه های دین مبین اسلام اسراف کاران را برادران شیاطین می نامند و در جلساتی که با حضور روحانیون سراسر استان انجام می پذیرد توجه به پرهیز از اسراف مورد تاکید قرار میگرید و از آنان خواسته می شود در جلسات خود با مردم به امر مهم مصرف بهینه بپردازند .

ایشان خاطر نشان ساختند همبستگی بین ادارات و ارگانهای دولتی باعث رشد و بالندگی استان و حلال مشکلات خواهد بود و ما روحانیون نیز در هر فرصتی در مورد مباحث آب برای مردم صحبت خواهیم کرد و مردم را نسبت به امر صرفه جویی و مصرف بهینه آب راهنمایی خواهیم نمود .

مطالب مرتبط

آمار حضور بازدیدکنندگان

0000000
امروز
دیروز
12168 بازدید
2888 بازدید

1.36%
13.40%
2.42%
0.06%
0.15%
82.61%
زمان آنلاین بودن (15 دقیقه پیش):28
28 مهامانان
هیچ عضوی آنلاین نیست
آخرین بروز رسانی : دوشنبه 27-02-1400, 08:04