A- A A+

959

محور برگزاری همایش خانواده معطر در شرکتهای وابسته به وزارت نیروی استان خراسان شمالی (( نماز در تمام حوزه‌های زندگی موثر )) .

 حجت‏‌‏الاسلام والمسلمین کاظمی از اساتید حوزه تخصص نماز در قم ، در جمع همکاران صنعت آب و برق خراسان شمالی گفت : نماز هدف خلقت و هدف انبیاء است،  یک سوم روایات در مورد نماز است و بیش از 80 آیه در مورد نماز وجود دارد.

وی با بیان اینکه گستره اثربخشی یک موضوع نشان از اهمیت آن است، تصریح کرد: نمی‌توان یک حوزه از زندگی را نام برد که نماز در آن تاثیرگذار نباشد. استادحوزه تخصص نماز گفت : شیوه های نماز خوان نمودن فرزندان در مراحل مختلف سنی راه کارها و معیارهای ویژه خود را می طلبد . اگر این راه کارها مبتنی بر ویژگیهای جسمی ، عاطفی ، عقلانی و اجتماعی افراد باشد تأثیرات لازم را بر جای خواهد گذاشت ، اما اگر شیوه های تأمین نیازمندی به پرستش و عمل به مسائل عبادی متناسب با ویژگیهای فوق الذکر نباشد ، به بیزاری و بی علاقگی خواهد انجامید .

وی در پایان گفت: مهمترین عامل در زمینه تربیتی و دعوت جوانان به نماز خودشناسی، خدا شناسی و درک آثار واسرار نماز است که آنان را نسبت به خواندن نماز ترغیب می‌‌کند.

همچنین در این همایش حجت‏‌‏الاسلام والمسلمین احمدی فر رئیس ستاد اقامه نماز خراسان شمالی گفت :         در حوزه ترویج فرهنگ نماز قدم‌هایی را به‌طور مستمر برداریم و این بستر را فراهم سازیم تا بهترین و کامل‌ترین ذکر که خداوند متعال به‌صورت یومیه برای هر انسان مسلمان به‌عنوان فریضه قرار داده است مورد توجه عمیق‌تر قرار گیرد.

احمدی فر در ادامه ضمن تشکر از مسئولین برگزار کننده این همایش گفت : اهمیت دادن به اقامه نماز موجب می‌شود تا انسان‌ها راه سعادت و خوشبختی را بهتر بشناسند و توجه به فریضه نماز به ایجاد یک جامعه سالم کمک می‌کند.

مطالب مرتبط

آمار حضور بازدیدکنندگان

0000000
امروز
دیروز
8947 بازدید
5170 بازدید

1.37%
12.82%
2.30%
0.05%
0.13%
83.33%
زمان آنلاین بودن (15 دقیقه پیش):26
26 مهامانان
هیچ عضوی آنلاین نیست
آخرین بروز رسانی : دوشنبه 03-03-1400, 08:29