A- A A+

948

جشن فراگیری اولین واژه ((آب )) با همکاری اداره آموزش و پرورش در شهرستان شیروان برای کلاس اولی ها برگزار گردید  

به گزارش روابط عمومی و آموزش همگانی شرکت آب و فاضلاب استان خراسان شمالی : جشنواره فراگیری اولین واژه (( آب )) که همزمان با فراگیری این واژه توسط دانش آموزان کلاس اول ابتدایی ، در کانون فرهنگی هنری سمیه شهرستان شیروان برگزار گردید .

این جشنواره راس ساعت 10 روز چهار شنبه مورخ دوم دی ماه با تلاوت قرآن مجید و سرود ملی جمهوری اسلامی ایران با حضور یونس روحانی معاون برنامه ریزی و عمرانی فرماندار ، مهندس حسینی مدیر امور آب و فاضلاب این شهرستان و روءسای ادارات آب منطقه ای ، جهاد کشاورزی ، امور عشایری ، بنیاد مسکن و صنعت و معدن برگزار گردید .

دکتر جاویدی سرپرست اداره آموزش و پرورش این شهرستان ضمن ابراز خرسندی از اجرای این جشنواره و پرداختن به مقوله صرفه جویی آب به عنوان رکن اصلی حیات در کره زمین و همچنین به عنوان یکی از نعمت های بی بدیل خداوند از پرسنل امور آب و فاضلاب شهری شیروان تشکر نمود و افزود : پرداختن به موضوع صرفه جویی آب و نهادینه نمودن فرهنگ مصرف بهینه آب که چند سالی است بصورت جدی در حال انجام است می تواند یکی از راهکار های مهم برای پاسداری از این نعمت الهی باشد و دانش آموزان ارکان اصلی نهادینه شدن یک فرهنگ در جامعه است و ظرفیتی است که با آموزش های لازم می تواند جامعه را به صوی صرفه جویی سوق دهد .

ایشان در بخش دوم صحبتهای خود با دانش آموزان با استفاده از مثال هایی در مورد اهمیت آب و چگونگی بوجود آمدن آب ، چرخه آب و روشهای صرفه جویی آب به زبان کدکان مطالبی را ارائه نمود و از دانش آموزان خواست تا مطالبی را که امروز آموخته اند به یاد داشته باشند و نگهبان خوبی برای آب باشند و در هر زمان و مکانی که اسراف آب را شاهد بودند تذکرات لازم را به والدین و دوستان خود بدهند .

در ادامه این جشن کودکان با اجرای دکلمه ، شعر ، سرود و نمایش نامه های کوتاه در مورد آب و راههای صرفه جویی همکلاسی های خود را با اهمیت این مایع حیاتی آشنا ساختند .

در پایان این جشن از آثار برتر نقاشی دانش آموزان با اهداء جوایزی تقدیر به عمل آمد .

خاطر نشان می شود جشنواره فراگیری نخستین واژه (( آب )) در طی ده روز و طبق برنامه ریزی های انجام شده توسط شرکت آب و فاضلاب و اداره کل آموزش و پرورش در کلیه شهر های استان خراسان شمالی برگزار خواهد شد.

مطالب مرتبط

آمار حضور بازدیدکنندگان

0000000
امروز
دیروز
5179 بازدید
2888 بازدید

1.36%
13.40%
2.42%
0.06%
0.15%
82.61%
زمان آنلاین بودن (15 دقیقه پیش):29
29 مهامانان
هیچ عضوی آنلاین نیست
آخرین بروز رسانی : دوشنبه 20-02-1400, 13:07