A- A A+

راهکارهای جلوگیری از یخ زدگی تاسیسات آب

  • چاپ
  • ایمیل

مشاورمدیرعامل و مدیر روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب شهری خراسان شمالی عنوان کرد :

راهکارهای جلوگیری از یخ زدگی تاسیسات آب

 

 

به گزارش روابط عمومی و آموزش همگانی شرکت آب و فاضلاب شهری استان خراسان شمالی ، منصور درتومی گفت: استفاده از روش‌های اصولی و مناسب در حفاظت از کنتور و تاسیسات آبی باید اشاعه یابد تا شهروندان در این مواقع دچار مشکل نشوند . مشاور مدیر عامل و مدیر روابط عمومی و آموزش همگانی با اشاره به فرا رسیدن فصل سرما و افزایش برودت هوا اظهار کرد: پیش از هر چیز ابتدا آب لوله های غیرضروری را تخلیه کنید تا از بروز حوادث احتمالی جلوگیری کرده باشید

dartomi

درتومی افزود : قطع آب واحدهای خالی از سکونت و مراقبت مستمر در طول زمستان از مواردی است که مشترکان باید برای جلوگیری از یخ زدگی لوله ها رعایت کنند. همچنین عایق کردن لوله های سطحی توسط پشم شیشه، بهسازی حوضچه های کنتور و وسایل سنجش و اندازه گیری آب از جمله این راهکارها محسوب می شود.

مدیر روابط عمومی و آموزش همگانی در ادامه راهکارهای جلوگیری از یخ زدگی تاسیسات آب گفت : تعبیه درپوش مناسب برای کنتور و اتصالات و همچنین پر کردن حوضچه کنتور آب با کیسه های پوشال از راهکارهای دیگر محسوب می شود.

مشاور مدیر عامل با تاکید بر اینکه بروز شکستگی در تاسیسات آب شرب و یخ زدگی کنتورهای آب از عمده‌ترین مشکلاتی است که در فصول سرد سال بوجود می‌آید، از مشترکان آب خواست با توجه به برودت هوا و برای جلوگیری از یخ‌زدگی کنتور، شکستگی لوله و اتصالات آب نسبت به عایق‌بندی مناسب کنتور، لوله و اتصالاتی که در فضای باز و در معرض سرما قرار دارند اقدام کنند.
منصور درتومی افزود: با این کار علاوه بر جلوگیری از قطعی آب، از بروز خسارت‌های ناشی از یخ‌زدگی و ترکیدگی کنتور و تاسیسات آبی منازل جلوگیری خواهد شد.
ایشان در ادامه یادآور شد: یکی از مسائلی که شهروندان باید در نظر داشته باشند استفاده از شیوه‌های مناسب برای ذوب یخ‌زدگی در تاسیاست و کنتورهای آب است.
وی تصریح کرد: در صورت یخ‌‌زدگی کنتور باید از ریختن آب جوش و قرار دادن حرارت مستقیم بر روی کنتور و اتصالات یخ‌زده جدا خودداری شود چرا که انجام این عمل باعث خرابی کنتور و بروز مشکلات بیشتر در تاسیسات آبی خواهد شد.
مدیر روابط عمومی استفاده از حرارت غیرمستقیم و خفیف را بهترین روش برای این کار دانست و گفت: استفاده از روش‌های اصولی و مناسب در حفاظت از کنتور و تاسیسات آبی باید اشاعه یابد تا شهروندان در این مواقع دچار مشکل نشوند.

 

مطالب مرتبط

آمار حضور بازدیدکنندگان

0000000
امروز
دیروز
570 بازدید
1596 بازدید

1.27%
13.24%
2.37%
0.06%
0.17%
82.89%
زمان آنلاین بودن (15 دقیقه پیش):26
26 مهامانان
هیچ عضوی آنلاین نیست
آخرین بروز رسانی : چهارشنبه 01-11-1399, 11:15