A- A A+

تاکید مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب خراسان شمالی درخصوص جلوگیری از یخ زدگی تاسیسات آب

مهندس سید ابراهیم علوی رئیس هیات مدیره و مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب خراسان شمالی

11 848

گفت : نگهداری بهینه از کنتورهای آب و لوله‌های روباز از یخ‌زدگی در فصل زمستان و انجام اقدامات پیشگیرانه برای جلوگیری از آسیب‌های احتمالی به این تاسیسات در فصل زمستان توسط مشترکان ضروری است.

مهندس سید ابراهیم علوی افزود: با شروع فصل سرما ضروری است مشترکان در کنار سایر آمادگی های لازم، شیرهای برداشت آب که در معرض هوای آزاد قرار داشته و کنتورها و لوله های آب را به کمک پشم شیشه و گونی، پوشال کولر، الیاف مصنوعی و یا قراردادن کیسه خاک و یا کیسه خاک اره در اتاقچه کنتور عایق بندی کنند.
وی در ادامه افزود: در صورت یخ زدگی تاسیسات، مشترکان از ریختن آب گرم بر روی تاسیسات خودداری کنند چون آب گرم موجب ترکیدگی لوله ها و کنتورهای یخ زده می شود، در چنین زمانی به شهروندان توصیه می شود از وسایل گرمایشی و حرارتی مثل سشوار جهت رفع مشکل استفاده کنند.
علوی اظهار کرد: اداره ها، نهادها، سازمان ها و به خصوص مراکز آموزشی نیز از هم اکنون با عایق بندی لوله و شیرآلات امکان بروز حوادث ناشی از سرما را کاهش دهند.
وی افزود: با رعایت نکات ایمنی توسط مشترکان شهرهای استان می توان از خسارت ناشی از این یخبندان به تاسیسات آب به طور چشمگیری جلوگیری کرد.
مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب شهری استان خراسان شمالی گفت: سامانه 122 این شرکت به صورت شبانه روزی آماده پاسخگویی و ارائه راهنمایی های لازم است و مشترکان می توانند در صورت مواجهه با هرگونه حوادث و مشکلات شکستگی و یخ زدگی تاسیسات، با این سامانه تماس بگیرند.

مطالب مرتبط

آمار حضور بازدیدکنندگان

0000000
امروز
دیروز
174 بازدید
7830 بازدید

1.29%
12.22%
2.42%
0.07%
0.17%
83.84%
زمان آنلاین بودن (15 دقیقه پیش):25
25 مهامانان
هیچ عضوی آنلاین نیست
آخرین بروز رسانی : چهارشنبه 07-08-1399, 13:20