A- A A+

897

تخصیص 2000 ملیارد تومان اعتبار جهت تامین و توزیع آب شرب در کشور در سال 94

مهندس حمید رضا جانباز رئیس هیات مدیره و مدیر عامل شرکت مادر تخصصی مهندسی آب و فاضلاب کشور گفت : سال 94 سال استثنایی و طلایی برای تامین آب شرب است زیرا با استقرار دولت تدبیر و امید در بودجه سال 93 بیش از 200 میلیارد تومان جهت اجرا و تکمیل مجتمع های آبرسانی تخصیص یافت و در بودجه سال 94 این رقم به 2000 میلیارد تومان رسید که این عدد نشانگر توجه دولت به تامین و توزیع آب سالم و بهداشتی در بین اقشار جامعه است .

مهندس حمید رضا جانباز در ادامه افزود : در حال حاضر مجتمع های آبرسانی زیادی در سطح کشور در حال اجرا هستند که جهت تکمیل تمامی آنها بیش از 6000 میلیار تومان اعتبار مورد نیاز است .

مهندس جانباز همچنین گفت : در وزارت نیرو اقدامات بسیار خوبی در موضوع مدیریت مصرف شده و با اجرای متعدد مجتمع های آبرسانی و اجرای پروژه های مختلف خطوط انتقال آب که نمونه بارز آن در استان خراسان شمالی آبرسانی به شهر های بجنورد ، اسفراین و شیروان از سه سد شیرین دره ، بیدواز و بارزو است توانسته تا حد زیادی از اتلاف سرمایه های کشور جلو گیری نماید اما راهکار نهایی حل مشکل تامین آب مدیریت مصرف و مدیریت تقاضا است .

ایشان افزودند : استفاده از تجهیزات ، تکنولوژی های نوین و وسایل کاهنده مصرف توسط مشترکین و کنترل فشار شبکه و ایجاد شبکه های هوشمند از مهمترین راهکار های مدیریت مصرف و مدیریت تقاضاست که هم شرکت های آب و فاضلاب و هم مردم باید به سمت استفاده از آنها حرکت کنند و از اتلاف آب این نعمت بیکران الهی پرهیز نمایند .

خاطر نشان می شود : روز چهار شنبه 18 شهریور ماه جهت بازدید پروژه ها و طرح های شرکت های آب و فاضلاب شهری و روستایی استان خراسان شمالی وارد این استان شد و مورد استقبال گرم مهندس ثروتی نماینده مردم شهرستانهای بجنورد ، مانه و سملقان و راز و جرگلان ، مدیران عامل شرکت های آب و فاضلاب شهری و روستایی و پرسنل این شرکت ها قرار گرفت .

مهندس جانباز در بدو ورود به همراه مهندس ثروتی ، مهندس علوی و مهندس روشن روان مدیران عامل شرکت های آب و فاضلاب شهری و روستایی مستقیما از تاسیسات آب شرب مناطق محروم و روستایی جرگلان از توابع شهرستان راز و جرگلان بازدید نمودند و در جمع صمیمی و گرم اهالی بعضی از روستاها قرار گرفتند و با چالش ها و مشکلات آنان در زمینه آب شرب آشنا شدند .

 

مطالب مرتبط

آمار حضور بازدیدکنندگان

0000000
امروز
دیروز
215 بازدید
7830 بازدید

1.29%
12.22%
2.42%
0.07%
0.17%
83.84%
زمان آنلاین بودن (15 دقیقه پیش):22
22 مهامانان
هیچ عضوی آنلاین نیست
آخرین بروز رسانی : چهارشنبه 07-08-1399, 13:20