A- A A+

859

آئین اختتامیه طرح همیاران آب با آموزش 5000 دانش آموز در راستای مصرف بهینه آب در استان خراسان شمالی برگزار گردید .

طرح همیاران آب با مشارکت شرکت آب و فاضلاب شهری استان خراسان شمالی و اداره کل آموزش و پرورش این استان و با هدف نهادینه نمودن مصرف آب و آموزش روشهای مصرف صحیح در آبان ماه 93 شروع و در پایان اردیبهشت ماه 94 به پایان رسید .

در این طرح 5000 دانش آموز پایه هفتم و هشتم در 36 مدرسه در سطح استان مشارکت داشتند و آموزشهای لازم در جهت مصرف بهینه آب آموخته و به خانواده و جامعه خود انتقال داده اند .

روز سه شنبه مورخ 29 اردیبهشت ماه سال جاری مراسمی برای تقدیر از دانش آموزان ، مدیران مدارس ، معلمین و کارشناسان شهرستانی آموزش و پرورش که در این طرح دخیل بوده اند ، برگزار گردید .

در این مراسم ابتدا منصور درتومی مشاور مدیر عامل و مدیر دفتر روابط عمومی و آموزش همگانی شرکت آب و فاضلاب در مورد اجرای این طرح برای حاضرین گفت : با توجه به افزایش جمعیت ، عدم توزیع مناسب منابع و مواهب خدادادی در کره زمین ، نفوذ سبک زندگی غربی ، عدم اعتقاد به محدودیت منابع در دسترس و... استفاده از منابع آب ، برق و گاز را دچار چالش نموده و با توجه به سند چشم انداز دهه چهارم انقلاب اسلامی ضرورت فرهنگ سازی مصرف بهینه منابه بیش از پیش ضروری به نظر میرسد .

منصور درتومی مصرف گرایی را سوغات فرهنگ غربی خواند و تعدادی از پیامد های آنرا که همانا زیانهای اجتماعی ، اقتصادی ، سقوط اخلاقی و زیانهای فردی است بر شمرد و از دانش آموزان و معلمان به عنوان موثر ترین قشر جامعه در اشاعه یک فرهنگ خواست تا با اتخاذ تدابیر لازم به سوی فرهنگ مصرف بهینه منابع گام بردارند .

درتومی در ادامه با اشاره به موفقیت آمیز بودن اجرای طرح همیاران آب در استان خراسان شمالی گفت : با توجه به کلیه اقداماتی که در سال گذشته توسط شرکت آب و فاضلاب در زمینه نهادینه نمودن مصرف صحیح آب انجام شد ( استفاده از ظرفت صدا و سیما ، استفاده از ظرفیت های امامان جمعه و جماعت ، کانون های پرورش فکری کودکان و نوجوانان و غیره )، شاهد کاهش 5 درصدی سرانه مصرف آب در استان بوده ایم .

در ادامه این مراسم مهندس سید محمد لنگری مدیر کل آموزش و پرورش استان نیز ضمن ابراز خرسندی از اجرای طرح همیاران آب و پیش قدم شدن شرکت آب و فاضلاب خراسان شمالی ، در مورد اهمیت آب و لزوم اجرای طرح های حمایتی از آب مطالبی را عنوان نمود و حفظ منابع آبی را یک وظیفه شرعی برای همگان برشمرد و از کادر آموزشی مدارس سطح استان و کلیه دانش آموزان خواست تا بیشتر از پیش به فکر مصرف بهینه آب باشند و در راستای نهادینه نمودن فرهنگ بینه مصرف آب از هیچ کوششی فروگزار نباشند .

در این مراسم سرود هایی که توسط دانش آموزان تهیه شده بود اجرا و مطالب فراوانی در رابطه با اهمیت آب عنوان شد و سپس از کارشناسان شهرستانی آموزش و پرورش ، مدیران مدارس دخیل در اجرای طرح همیاران آب ، معلمین و رابطین آموزشی این طرح در مدارس ، دانش آموزان همیار آب و دانش آموزانی که بهترین آثار در رشته های نقاشی ، مقاله نویسی ، وبلاگ نویسی ، شعر ، روزنامه دیواری و... را ارائه نموده بودند با اهداء لوح تقدیر و جوایزی به رسم یادبود تقدیر به عمل آمد .

خاطر نشان می شود : طرح همیاران آب در طی سال تحصیلی 93 94 طی تفاهم نامه ای فی مابین شرکت آب و فاضلاب شهری استان خراسان شمالی و اداره کل آموزش و پرورش منعقد گردید .

در این طرح تعداد 5000 دانش آموز در پایاه هفتم و هشتم در 36 مدرسه در سطح استان تحت آموزش های لازم از طریق ارائه کتب و جزوات آموزشی ، آموزش معلمان و رابطین اجرای طرح و حضور کارشناسان شرکت آب و فاضلاب در مدارس و ارائه مطالب قرار گرفتند.

سعی شد اثر بخشی این طرح با اخذ شماره اشتراک دانش آموزان وتهیه نمودار های مصرف آب منازل و مقایسه آن با دوره های مشابه در سنوات قبل سنجیده شود .

 

مطالب مرتبط

آمار حضور بازدیدکنندگان

1642210
امروز
دیروز
این هفته
هفته قبل
این ماه
ماه قبل
کل بازدید
553 بازدید
1654 بازدید
6814 بازدید
6814 بازدید
59690 بازدید
31806 بازدید
1642210 بازدید

پیش بینی امروز
1224

1.32%
11.44%
2.49%
0.06%
0.18%
84.51%
زمان آنلاین بودن (15 دقیقه پیش):21
21 مهامانان
هیچ عضوی آنلاین نیست
آخرین بروز رسانی : دوشنبه 07-07-1399, 13:46