A- A A+

845

نماز در تمام حوزه‌های زندگی موثر است

همایش خانواده معطر با موضوع شیوه دعوت فرزندان به نماز با همکاری ستاد اقامه نماز و شورای فرهنگی و دینی صنعت آب و برق خراسان شمالی برگزار گردید .

در این همایش حجت الاسلام فروتن کارشناس مرکز تخصصی نماز قم با بیان اینکه گستره اثربخشی یک موضوع نشان از اهمیت آن است، گفت: نمی‌توان یک حوزه از زندگی را نام برد که نماز در آن تاثیرگذار نباشد. ایشان با اشاره به اینکه نماز هدف خلقت و هدف انبیا است،گفت: یک سوم روایات در مورد نماز است و بیش از 80 آیه در مورد نماز وجود دارد.

استاد این همایش در ادامه گفت : حساسیت شیطان به نماز نشان از اهمیت این عبادت دارد. نماز شاخصه بهشت و جهنم، عبور از پل صراط، تقوا، شیعه، انتخاب همسر، یاری امام زمان (عج) وتشخیص محسنین از غیرمحسنین است.

حجت الاسلام فروتن افزود : خانواده‌ها نقش مهمی در ایمان فرزندان خود دارند و می‌توانند زمینه را برای اقامه نماز فرزندان خود فراهم کنند، چرا که فرزندان پدر و مادر را در درجه اول بهترین الگوی خویش می‌دانند از طرفی وراثت هم یکی از عواملی است که در خواندن نماز نقش موثری دارد.

این استاد مرکز تخصصی نماز قم ابراز داشت: تغذیه نیز نقش مهمی در تربیت روحی و مذهبی فرزندان دارد، والدین باید نسبت به حلال و حرام حساسیت بیشتری داشته باشند تا از حضور شیطان در زندگی خود و فرزندان ممانعت کنند و در خوردن و آشامیدن اسراف نکنند و بدانند که عقل سالم در بدن سالم است‌. وی یاد‌آور شد: در دعوت به نماز باید زمینه‌های تشویق و ترغیب جوانان و نوجوانان مد‌نظر قرار گیرد چرا که درصدی از ناهنجاری‌های اجتماعی به کمبود عاطفه برمی‌گردد و بر اثر ایجاد عقده در نهایت در جامعه فاجعه به بار می‌آورد‌.

فروتن تاکید کرد : باید به کودکانی که به تقلید‌، تحرک و تخیل علاقه فراوانی دارند به گو‌نه‌ای برخورد شود که رفتار و گفتار والدین به ویژه در بحث اقامه نماز بر روی آنان اثر مثبت داشته باشد، البته در این راستا باید به محیط‌های حقیقی و مجازی نیز توجه شود و در بحث فضاهای مجازی محدود‌سازی‌، محروم‌سازی و مصون‌سازی مد‌نظر قرار گیرد و نظارت بیشتری بر عملکرد فرزندان در این حوزه داشته باشیم‌. وی در پایان عنوان داشت: آمادگی روحی و آمادگی اعتقادی نیز باید در امر اقامه نماز مد‌نظر باشد تا انسان با حضور قلب کامل و مطالعه سیره زندگی بزرگان دینی همچنین نشست و برخاست با علما و فضلا سعی کنند اعتقادات خود را مستحکم کرده تا بتواند به بهترین شیوه با خدای خالق هستی ارتباط برقرار کنند.

 

مطالب مرتبط

آمار حضور بازدیدکنندگان

0000000
امروز
دیروز
189 بازدید
7830 بازدید

1.29%
12.22%
2.42%
0.07%
0.17%
83.84%
زمان آنلاین بودن (15 دقیقه پیش):19
19 مهامانان
هیچ عضوی آنلاین نیست
آخرین بروز رسانی : یکشنبه 02-09-1399, 08:05