A- A A+

844

همایش ائمه جماعت شرکتهای تابعه و وابسته وزارت نیرو در این استان با همکاری ستاد اقامه نماز خراسان شمالی و شورای فرهنگی و دینی صنعت آب و برق استان با هدف تعمیق فرهنگ نمازاول وقت و نماز جماعت برگزار گردید .

حجت الاسلام ابولقاسم یعقوبی قائم مقام نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه شهرستان بجنورد در این همایش گفت : توجه به ارزش‌های معنوی نماز در سلامت جامعه ما نقش بسیار مؤثری دارد و باید بندگی در بتن زندگی قرار بگیرد .

ایشان در ادامه گفت : مهمترین خواسته اجتماع از طلاب، رهبری دینی است؛ طلاب نیز داعیه‌دار رهبری دینی اجتماع هستند که در این مسئله باید زیرساخت‌هایی نیز صورت گیرد.

امام جمعه بجنورد در ادامه گفت : در آیات و روایت بسیار زیادی به اهمیت برپایی نماز اول وقت و به‌ویژه نماز جماعت تاکید شده است و همواره نیز این موضوع مورد توجه بوده است که کار نباید مانعی برای تاخیر در برپایی نماز باشد. نماز بهترین وسیله ارتباطی انسان با خداوند متعال است و در توصیف جمال نماز علاوه بر روشنایی بخش بر جان پیامبر(ص) به‌عنوان سایه رو سفیدی اهل ایمان، طهارت روح عموم مردمان نیز از آن یاد شده است بلکه نماز بازدارنده گناه، عصیان و پوشاننده خطا و اشتباه دانسته‌اند.

حجت الاسلام ابولقاسم یعقوبی قائم مقام نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه شهرستان بجنورد در پایان گفت : مدیران دستگاه های اجرایی با برگزاری نماز در اداره ها در فضای مناسب، سبب توسعه، ترویج و نهادينه كردن فرهنگ اقامه نماز می شوند و علاوه بر کارمندان ارباب رجوع را به اقامه نماز اول وقت و جماعت دعوت می کنند.

لازم به ذکر است در پایان این همایش ائمه جماعت ضمن تبادل نظر و انتقال تجربیات خود راهکارهایی جهت جذب بیشتر کارکنان به نماز جماعت ارائه کردند .

 

مطالب مرتبط

آمار حضور بازدیدکنندگان

0000000
امروز
دیروز
1148 بازدید
7830 بازدید

1.29%
12.22%
2.42%
0.07%
0.17%
83.84%
زمان آنلاین بودن (15 دقیقه پیش):26
26 مهامانان
هیچ عضوی آنلاین نیست
آخرین بروز رسانی : یکشنبه 02-09-1399, 08:05