A- A A+

841

مهندس علوی گفت : با توجه به پیش بینی های کارشناسان شرایط آب شرب در سالهای آینده مطلوب نخواهد بود ، مردم از هم اکنون باید به فکر مصرف بهینه آب باشند .

مهندس سید ابراهیم علوی رئیس هیات مدیره و مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب استان خراسان شمالی گفت : با توجه به اینکه در ماه های پایانی سال 93 قرار داریم و همچنین با توجه به فرهنگ اسلامی ایرانی هموطنان جهت شستشو های پایان سال و آئین استقبال از بهار طبیعت و عید نورز از همشهریان و هم استانی های عزیز درخواست صرفه جویی و مصرف بهینه آب را داریم .

مهندس علوی افزود با توجه به پیش بینی کارشناسان علیرغم بارشهای امسال شرایط آب شرب در سال آینده شرایط مطلوبی نخواهد بود و بارندگی های اخیر باعث پر آب شدن رودخانه ها ، سد ها و منابع زیر زمینی نشده و به دلیل افزایش دما در فصول سد سال مقادیر بسیار زیادی از این بارشها بصورت بخار از استان خارج شده اند و لذا مشترکین بایستی پیش بینی های لازم را برای پیک مصرف در فصول گرم سال داشته باشند .

علوی با اشاره به اقدامات پیشگیرانه شرکت جهت تامین آب شرب در سال آینده گفت : شرکت آب و فاضلاب استان کوشیده جهت تامین آب در سالهای آینده با جدا سازی آب یاری فضای سبز شهر ها از آب شرب ، حفر 13 حلقه چاه جدید در شهر های مختلف استان ، برخورد با مشترکین پر مصرف و بد مصرف ، بازسازی خطوط انتقال ، شبکه های توزیع و انشعابات فرسوده در شهر های مختلف حد الامکان از قطعی آب در فصول گرم سال جلوگیری نماید .

وی نوبت بندی و جیره بندی آب را خط قرمز شرکتهای آب و فاضلاب دانست و افزود ما تمام تلاش و کوشش خود را بکار بسته ایم که جیره بندی آب شرب در استان خراسان شمالی رخ ندهد و این جز با همکاری مودت و همدلی مشترکان امکان پذیر نخواهد بود .

وی در پایان از همشهریان و هم استانی های عزیز خواست تا از آبیاری باغچه و درختان با آب شرب با روشهای سنتی و غرق آبی خود داری نمایند و درشستشو های پایان سال صرفه جویی لازم را لحاظ نموده و حد الامکان از شستشو های غیر ضرور پرهیز نمایند وهمچنین برای شستشو های فرش ، پتو و موکت از قالیشویی ها و خشک شویی ها استفاده نمایند و با مصرف بهینه آب آسایش و آرامش را به خود ، خانواده و همشهریان خود هدیه نمایند .

 

مطالب مرتبط

آمار حضور بازدیدکنندگان

0000000
امروز
دیروز
1859 بازدید
7830 بازدید

1.29%
12.22%
2.42%
0.07%
0.17%
83.84%
زمان آنلاین بودن (15 دقیقه پیش):20
20 مهامانان
هیچ عضوی آنلاین نیست
آخرین بروز رسانی : چهارشنبه 23-07-1399, 11:06