A- A A+

771

مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب استان خراسان شمالی در جلسه شورای اداری شهرستان مانه و سملقان با فرماندار و شرکت نمود

به گزارش روابط عمومی و آموزش همگانی شرکت آب و فاضلاب استان خراسان شمالی : مهندس سید ابراهیم علوی مدیر عامل این شرکت با حضور در جلسه شورای اداری شهرستان مانه و سملقان که با حضور فرماندار ، امام جمعه و سایر مسئولان این شهرستان برگزار گردید ضمن ارائه گزارشی از عملکرد شرکت در زمینه ارائه خدمات آب و فاضلاب به شهروندان گفت : الگوهای اشتباه مصرف آب که منجر به رفتار های غلط مصرف گرایی شده باید اصلاح شود و باید با مهندسی فرهنگی به سویی حرکت کنیم که آب این نعمت بدون جایگزین را حفظ نموده و آنرا به آیندگان خود هدیه نماییم .

772

مهندس سید ابراهیم علوی با اشاره به این نکته که بحران کمبود آب که بر اثر پدیده تغییر اقلیم در کشور مان عرض اندام می کند به نظر می رسد که بحثی زود گذر نیست و همت و پشتکار همگان را می طلبد تا از یک سو در حوزه تامین و توزیع با تعریف پروژه های بلند مدت چاره اندیشی گردد و از سویی دیگر در حوزه مصرف نگرش درست به سمت مصرف بهینه آب قدم برداریم

مهندس علوی در ادامه این جلسه نظر همگان را به این نکته معطوف نمود که در استان خراسان شمالی تنها 3/2 درصد از آب شیرین استان در اختیار شرکت آب و فاضلاب شهری جهت تامین آب شرب هم استانی ها قرار دارد و بیش از 94 درصد آن با روشهای غیر اصولی و سنتی در بخش کشاورزی استفاده می شود که نیاز به تغییر روشهای آبیاری کشاورزی و رفتن به سمت روشهای نوین آبیاری ،قطره ای ، بارانی و سایر روشها دارد .

علوی همچنین گفت : شرکت آب و فاضلاب استان خراسان شمالی برای رفع مشکلات شهروندان در زمینه تامین و توزیع آب شرب سالم و بهداشتی از هیچ کوششی فروگزار نبوده و در جلوگیری از بوجود آمدن تنش آبی خصوصا در فصل تابستان و پیک مصرف در کلیه شهر ها اقدامات قابل توجهی انجام داده ازجمله حفر چاههای جدید در شهر های استان یکی از این اقدامات است .

وی در این جلسه از پیشرفت فیزیکی 41 درصدی تصفیه خانه فاضلاب شهر آشخانه صحبت به میان آورد و از راه اندازی آن در سال 95 خبر دارد و افزود با وارد مدار شدن این تصفیه خانه بخش عمده پساب آن می تواند کمک بزرگی به بخش کشاورزی باشد .

پورتال شرکت آب و فاضلاب و استفاده عموم از آن جهت کاهش تردد و مراجعت های حضوری به امورهای تابعه یکی دیگر از بخش هایی بود که مهندس علوی بر آن تاکید کرد .

در پایان این جلسه غلامرضا عوض زاده فرماندار مانه و سملقان نیز ضمن تقدیر و تشکر از اقدامات انجام گرفته در زمینه تامین و توزیع آب شرب در این شهر گفت : در حاضر بیشترین آب مصرفی در شهرستان مانه و سملقان در بخش کشاورزی استفاده می شود و این امر رفتن کشاورزان به سوی کشاورزی مدرن و استفاده بهینه از آب را می طلبد .

خاطر نشان می شود که فرماندار مانه و سملقان در این جلسه بر پشتیبانی فرمانداری از طرحهای آب و فاضلاب در این شهر تاکید نمود

مطالب مرتبط

آمار حضور بازدیدکنندگان

0000000
امروز
دیروز
1231 بازدید
7830 بازدید

1.29%
12.22%
2.42%
0.07%
0.17%
83.84%
زمان آنلاین بودن (15 دقیقه پیش):15
15 مهامانان
هیچ عضوی آنلاین نیست
آخرین بروز رسانی : شنبه 03-08-1399, 12:12