A- A A+

754

انشعاب مشترکان پر مصرف آب در خراسان شمالی در صورت ادامه روند مصرف قطع خواهد شد .

 نشست خبرنگاران فعال در حوزه آب و فاضلاب با مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب شهری استان در پنجمین روز از هفته صرفه جویی برگزار گردید .

روز پنج شنبه پنجم تیر ماه جلسه ای برای تقدیر از خبرنگاران فعال در زمینه آب و فاضلاب شهری در محل شرکت آب و فاضلاب برگزار گردید که در این جلسه مهندس علوی مدیر عامل این شرکت در جمع خبرنگاران ضمن تقدیر و تشکر از زحمات خبرنگاران و اصحاب رسانه در زمینه اطلاع رسانی و آگاهی بخشی جامعه و انعکاس عملکرد ، اخبار و مطالب روز به مردم ، اصحاب رسانه را بازوهای قدرتمند مدیران خواند .

مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب خراسان با اشاره به تعامل خوب شرکت با خبرنگاران گفت : استفاده از نماد های اشتباه مانند آب نما ها در میادین خیابانها و غیره که نشان دهنده فراوانی آب است باعث ایجاد دید گاههای اشتباه در بین مردم که همانا فراوانی آب است خواهد شد و این امر باعث بوجود آمدن رفتار های نا مناسب در مصرف آب و در صورت ادامه تبدیل به عادت ناپسند مصرف بی رویه و بصورت یک فرهنگ نابهنجار در خواهد آمد که در جلو گیری از بوجود آمدن این فرهنگ های نابهنجار عملکرد اصحاب رسانه بر کسی پوشیده نیست و این قشر می توانند با ظرفیتی که در اختیار دارند از بوجود آمدن این رفتار ها جلو گیری نمایند .

755

مهندس علوی در ادامه گفت : با توجه به خشک سالی های چند سال اخیر و عدم بارشهای مناسب در استان منابع آب شرب استان به شدت کاهش یافته و بیش از پیش باید به فکر مصرف بهینه آب باشیم و به همین خاطر به مشترکانی که الگوی مصرف را رعایت نکنند در مرحله اول اخطار داده خواهد و در صورت ادامه روند مصرف ، انشعاب آب این مشترکان قطع خواهد شد .

علوی افزود : 81 درصد از مشترکان آب و فاضلاب شهری در حد الگوی مصرف آب مصرف می کنند و الگوی مصرف برابر است با مصرف 20 متر مکعب آب در یک ماه برای هر مشترک و 19 درصد مشترکان جزء مشترکین پر مصرف هستند .

مهندس علوی در ادامه با اشاره به وضعیت آبی استان گفت : در صورت عدم همکاری شهروندان در زمینه رعایت مصرف صحیح آب در پنج شهر استان به علت افت شدید منابع آب شرب در پیک مصرف تنش آبی خواهیم داشت و در صورت ادامه روند مصرف در این پنج شهر آب جیره بندی خواهد شد .

وی شهر های شیروان ، آشخانه ، فاروج ، صفی آباد ، لوجلی را پنج شهر کم آب استان بر شمرد و از مشترکین این شهر ها خواست با استفاده بهینه آب از جیره بندی آن در فصول گرم سال جلوگیری نمایند .

در پایان این جلسه از خبرنگاران با تقدیم لوح تقدیر به عمل آمد .

مطالب مرتبط

آمار حضور بازدیدکنندگان

0000000
امروز
دیروز
134 بازدید
4891 بازدید

1.30%
13.37%
2.39%
0.06%
0.16%
82.73%
زمان آنلاین بودن (15 دقیقه پیش):12
12 مهامانان
هیچ عضوی آنلاین نیست
آخرین بروز رسانی : سه شنبه 05-12-1399, 08:35