A- A A+

747

امام جمعه شهر شیروان : مطالب مصرف بهینه آب اگر مستمر و همیشگی بیان نشود به فرهنگ تبدیل نخواهد شد

 همزمان با سومین روز از هفته صرفه جویی گرد همایی امام جمعه و ائمه جماعت و روحانیون شهرستان شیروان با موضوع صرفه جویی در مصرف آب بعد از نماز مغرب و عشاء در محل دفتر امام جمعه این شهر برگزار گردید.

در ابندای این گرد همایی مهندس سید ابراهیم علوی مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب استان خراسان شمالی با اشاره ای کوتاه به عملکرد شرکت ، وضعیت بارش نزولات جوی و وضعیت منابع آب شرب استان و خصوصا شهر شیروان گفت : در حال حاضر منکری به نام اسراف در جامعه رواج یافته و این منکر خصوصا در استفاده از آب شرب نمود بیشتر دارد و با توجه به کمبود منابع آب شرب در استان باید جلوی این منکر گرفته شود .

مهندس علوی د افزود : تریبون روحانیون به عنوان علمای دین در مساجد و اماکن عمومی براحتی قادر خواهد بود تا مردم را از این منکر نهی نمایند و با بیان حقایق وضعیت آب شرب برای مردم ، این عزیزان را به سوی معرف صرفه جویی در مصرف آب سوق دهند .

در ادامه این جلسه حجت الاسلام کوثری امام جمعه شهر شیروان نیز با اشاره به پیامبر اسلام (ص) به عنوان موفق ترین مبلغ طول تاریخ گفت : بهترین راه موفقیت در امر تبلیغ در هر امری بکار بستن شیوه پیامبر اکرم (ص) است .

حجت الاسلام کوثری : تبلیغ مستمر و همیشگی را مهمترین اصل نهادینه نمودن یک فرهنگ در بین عموم اقشار جامعه خواند و افزود فرهنگی که بصورت مستمر بیان نشود به فراموشی سپرده خواهد شد .

کوثری از روحانیت به عنوان یار و یاور همیشگی دولتمردان نام برد و افزود : قناعت و صرفه جویی اولین گام در راه رسیدن به خشنودی خداست و آیا تا به حال از خودمان در رابطه با خشنودی خداوند سئوال نموده ایم .

748

وی در پایان از کلیه ائمه جماعت و روحانیون شهرستان شیروان خواست تا به عنوان زبان گویای اسلام و مبلغین دین در سنگر مساجد ، اماکن عمومی برای مردم از عواقب اسراف آثار صرفه جویی این نعمت الهی بصورت مستمر مطالب جامع و کاملی با بیان روشهای صرفه جویی مردم را به امر صرفه جویی در آب ترغیب نمایند تا بصورت یک فرهنگ در آید و اگر مطلاب صرفه جویی بصورت مستمر برای مردم بیان نشود فرهنگ بهینه مصرف نخواهیم داشت .

ایشان در پایان گفت : امید وارم پس از مدتی مسئولین شرکت آب و فاضلاب گزارشی را در مورد پیامد های این نشست ارائه دهند تا ما بدانیم که چقدر در امر صرفه جویی موثر بوده ایم وتا چه حد توانسته ایم در امر تبلیغ صرفه جویی آب تاثیر گذار باشیم .     

مطالب مرتبط

آمار حضور بازدیدکنندگان

0000000
امروز
دیروز
678 بازدید
2888 بازدید

1.36%
13.40%
2.42%
0.06%
0.15%
82.61%
زمان آنلاین بودن (15 دقیقه پیش):39
39 مهامانان
هیچ عضوی آنلاین نیست
آخرین بروز رسانی : یکشنبه 22-01-1400, 14:15