A- A A+

746

مدیر عامل شرکت آبفای شهری خراسان شمالی در جمع روحانیون و مبلغین دینی و فرهنگی

مانه و سملقان گفت : قیمت واقعی آب حیات موجودات زنده است .

مهندس سید ابراهیم علوی در جمع روحانیون و مبلغین دینی و فرهنگی مانه و سملقان ضمن اشاره به اینکه هفته اول تیر، هم زمان با شروع فصل تابستان، هفته صرفه جویی در مصرف آب نام گذاری شده است گفت : قیمت واقعی آب حیات موجودات زنده است و ما باید بدانیم که با اسراف ادامه حیات را موجودات زنده سلب خواهیم کرد .

ایشان در ادامه افزود : آب، این سرچشمه زندگی را خداوند به اندازه نیاز و کفاف موجودات زنده آفریده است، چنان که خود می فرماید: ما همه چیز را به اندازه آفریدیم و در آیه ای دیگر فرموده است: چیزی وجود ندارد مگر اینکه خزاینش نزد ماست و نمی فرستیم و ایجاد نمی کنیم مگر به اندازه معیّن و حساب شده.

رئیس هیات مدیره و مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب شهری خراسان شمالی در ادامه این دیدار گفت :
آب، حیاتی ترین ماده مورد نیاز موجودات روی زمین است که نقشی اساسی در زندگی آنان ایفا می کند، چنان که خداوند، آن را مهم ترین عامل حیات و زندگی می داند و می فرماید: «و هر چیز زنده ای را از آب قرار دادیم» . ایشان ادامه داد با آنکه بیش از ۷۱ درصد از سطح کره زمین را آب پوشانده است، تنها ۳ درصد از کل آب های موجود دنیا را آب شیرین تشکیل می دهد و از این میزان، سهم کشور ما از آب شیرین و قابل دسترس بسیار ناچیز است.

مهندس علوی با اشاره به نام گزاری سال 93 به نام سال اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی توسط مقام معظم رهبری گفت : آب یک کالای اقتصادی و فرهنگی است ، آب، این زلال زندگی بخش، در پیدایش طراوت و شادابی محیط نقش مؤثری دارد. و مطمناً با نابودی آب ، تمدن بشری از بین خواهد رفت .

سید ابراهیم علوی در پایان گفت : همه ما باید تلاش کنیم تا مصرف بهینه آب به صورت یک فرهنگ در جامعه نهادینه شود .

مطالب مرتبط

آمار حضور بازدیدکنندگان

0000000
امروز
دیروز
1178 بازدید
7830 بازدید

1.29%
12.22%
2.42%
0.07%
0.17%
83.84%
زمان آنلاین بودن (15 دقیقه پیش):17
17 مهامانان
هیچ عضوی آنلاین نیست
آخرین بروز رسانی : یکشنبه 02-09-1399, 08:05