A- A A+

744

مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب استان خراسان شمالی در نشستی با برنامه سازان صدا و سیمای استان نهادینه نمودن مصرف صحیح آب را وظیفه افراد جامعه دانست


به گزارش روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب استان خراسان شمالي : در اولین روز از هفته صرفه جویی (یک الی هفتم تیر ماه ) مهندس سید ابراهیم علوی مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب با تهیه کنندگان و برنامه سازان صدا و سیمای استان در محل سالن جلسات صدا و سیما تشکیل جلسه دادند .

در این نشست که مدیر کل صدا و سیما و تنی چند از معاونین ایشان نیز حضور داشتند و به منظور آشنایی برنامه سازان و تهیه کنندگان صدا و سیما با واژه ها و حوزه کاری شرکت آب و فاضلاب در جهت نهادینه نمودن مصرف صحیح آب برگزار گردید ابتدا مهندس علوی ضمن تشکر از مدیر کل صدا و سیما به خاطر ایجاد فرصتهایی برای تعامل و همکاری هرچه بشتر رسانه با شرکت آب و فاضلاب ، عملکرد صدا و سیما را در زمینه تهیه و پخش بیش از 400 دقیقه برنامه های سازنده با موضوعات مختلف خبری ، مصرف صحیح آب ، گزارشهای تصویری و رادیوئی از فعالیتهای شرکت ، دعوت از مدیران و کارشناسان و ... بسیار مثبت ارزیابی نمود و افزود در فصل تابستان سال گذشته با همکاری بسیار صمیمانه صداو سیمای استان توانستیم با کمترین تنش آبی آنرا سپری نمائیم .

743

علوی سپس شرح مختصری از عملکرد شرکت از بدو تاسیس تا کنون برای حاضرین در جلسه ارائه نمود و در ادامه افزود : حوزه آب شرب دارای دو قسمت است که قسمت اول آن مربوط به تامین و توزیع آن است که مربوط به شرکت های آب و فاضلاب شهری ، روستایی و آب منطقه ای می باشد و حوزه دیگر آن حوزه مصرف است که تمامی مشترکان آب را شامل می شود .

مدیر عامل شرکت در ادامه گفت : آب کالایی اقتصادی است که جایگزینی ندارد و قیمتی برای آن نمی توان گذاشت و با توجه به کاهش ذخایر آب و مصارف بی رویه این نعمت الهی امروز گرد آمده ایم تا در کنار هم و با همفکری و هم اندیشی با استفاده از پتانسیل بالای صدا و سیما در حوزه مصرف آب به یک نتیجه مطلوب که همانا اعتلای فرهنگ صحیح مصرف آب در بین تمامی اقشار جامعه است برسیم .

در ادامه این جلسه تهیه کنندگان و برنامه سازان ابتدا شرح مختصری از برنامه های خود ارائه نمودند و سپس سئوالاتی که در حوزه آب و فاضلاب شهری داشتند مطرح نمودند و در پایان نیز ایده ها و پیشنهادات خود را برای هرچه بهتر شدن برنامه های شرکت در زمینه اصلاح الگوی مصرف و نهادینه نمودن مصرف صحیح آب در بین مشترکان با همکاری عوامل صدا و سیما ارائه نمودند .

در انتهای این نشست مهدوی مدیر کل صدا و سیمای استان نیز ضمن ابراز خرسندی از برگزاری این نشست گفت : نسل فعلی از سنتها فاصله گرفته اند ، در زمانهای قدیم آب برای مردم مقدس بود و ارزش خاصی برای آن قائل بودند اما در حال حاضر چون مردم برای بدست آوردن آب زحمتی نمی کشند قدر آنرا نمی دانند و به راحتی آنرا اسراف می کنند .

وی رفتار سازی و فرهنگ سازی را امری مستمر دانست و افزو.د سیاست گذاران تامین آب بایستی سیاست های کلی در مورد فرهنگ بهینه مصرف آب بصورت کشوری داشته باشند .

وی خاطر نشان ساخت تمامی قسمتهای برنامه ساز صدا و سیما این آمادگی را دارند که در زمینه نهادینه نمودن مصرف صحیح آب با شرکت آب و فاضلاب همکاری داشته باشد و انشاءالله ثمره این نشست ها در استان به عینه دیده شود . 

مطالب مرتبط

آمار حضور بازدیدکنندگان

0000000
امروز
دیروز
596 بازدید
2888 بازدید

1.36%
13.40%
2.42%
0.06%
0.15%
82.61%
زمان آنلاین بودن (15 دقیقه پیش):35
35 مهامانان
هیچ عضوی آنلاین نیست
آخرین بروز رسانی : یکشنبه 22-01-1400, 14:15